صعود ین
اخبار فارکس

ین به بالاترین سطح خود در سه ماهه اخیر رسید

بیشترین صعود ین در سه ماهه اخیر

ین در پی نگرانی از تعرفه های آمریکا به بالاترین سطح خود در سه ماه گذشته رسید

روز پنج شنبه در پی نگرانی از تنش میان چین و آمریکا و حرکت سرمایه گذاران به سمت ارزهای امن، ین ژاپن در برابر دلار به بالاترین سطح خود در سه ماهه گذشته رسید.

روز پنجشنبه این هفته مذاکرات تجاری دو روزه در واشنگتن برگزار میشود و معامله گران در انتظار نتیجه مذاکرات میان چین و آمریکا برای رسیدن به توافق عدم افزایش نرخ بهره هستند.

در هفته جاری حرکات ارزها در پاسخ به بحران جدید در جنگ تجاری تقریبا خاموش بوده است اما روز پنجشنه شاهد جهش ینکه منجر به افزایش تقاضا برای خرید این ارز در زمان آشفتگی بازار و بحران های سیاسی شدبودیم که این موجب برآشفتگی اذهان سرمایه گذاران شد.

ارزی که بیشترین آسیت از تنش های تجاری را دیدند دلار استرالیا بود که به شدت به چشم اندازهای اقتصادی چین و جریانات برون مرزی دلار آمریکا وابسته است.

یوآن چین روز پنجشنبه به نصف درصد ارزش خود کاهش داشت و به پایین ترین سطح خود در چهار ماهه اخیر و سطح ۶/۸۳۸ رسید.

به گفته اولریچ لوچمن، استراتژیست فارکس در کامرزبانک: به نظر میرسد که توافق تجاری تقریبا امکان پذیر نبوده و آمریکا تعرفه های جدید را از فردا برای کالاهای چینی اعمال خواهد کرد. نگرانی های بازار بر روی نرخ یوآن نیز تاثیر گذاشته است.

برخلاف دوره های قبل که دلار آمریکا از نگرانی های تجاری سود میبرد، تهدیدهای اخیر دونالد ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه های برای واردات کالاهای چینی استراتژيست های بازار را بر آن داشته که بر روی تاثیرات متعاقب آن بر روی واشنگتن تحقیق کنند.

چشم انداز افزایش تنش در روزهای اخیر موجب بالا رفتن ارزش ین شده است.

ین در برابر دلار با ۰/۳ درصد رشد به سطح ۱۰۹/۶۴۰ رسید که این بیشترین دستاورد در سه ماهه اخیر در صعود ین بوده است. در ماه جاری این ارز ۱ درصد رشد داشت

با توجه به آخرین داده های رسیده از کمیسیون معاملات کالاهای  آتی، معامله گران شروع به فروش دلارهای خود بویژه در برابر ین ژاپن کرده اند.

ترامپ روز چهارشنه اعلام کرد که چین قرارداد تجاری خود با آمریکا را نقض کرده است و قول داد که در خصوص اعمال تعرفه های جدید کوتاه نخواهد آمد مگر اینکه پکن دست از فریب کارگران ما بردارد.

استراتژيست ارشد بارکلیز در توکیو گفته است که ین بیشتر قدرت خود را مدیون بازار ارزهای متقابل است. کاهشافزایش سرمایه گذاری اصلی ترین محرک بازار بوده و در نتیجه یورو در این میان به دام افتاده و گیر کرده است.

منبع: اینوستینگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید