weak dollar - ترامپ بدنبال دلار ضعیف
اخبار فارکس

ترامپ بدنبال دلار ضعیف

دلار ضعیف خواسته ترامپ

به گفته Funds، دلار در برابر ترامپ عصبانی در خصوص وسوسه بازده بیشتر

  • دلار در برابر تضعیف دلار شکست میخورد: گرانت ساموئل فاند
  • به گفته QIC ضعف در دولت های پیشرفته دیگر موجب قدرت گرفتن دلار خواهد شد.

ممکن است دونالد ترامپ در صورتی که بخواهد به مذاکره در خصوص دلار ضعیف ادامه دهد، باید تلاش بیشتری نماید.

به اعتقاد مدیران پولی نظیر شرکت مدیریت مالی گرانت ساموئل و QIC ارز آمریکا امسال علیرغم شکایت ترامپ در مورد دستاوردهای اخیر در اوراق قرضه رشد خواهد داشت که این بهترین گزینه برای سرمایه گذاران تشنه به سود میشود.

به گفته استفان میلر، مشاور گرنت ساموئل در سیدنی و مدیر سابق درآمدهای ثابت در شرکت مدیریت سرمایه گذاری بلک راک، «ترامپ نمیتواند در مذاکرات خود برای کاهش ارزش دلار و رسیدن به دلار ضعیف موفق نمی شود. وقتی اقتصادهای اصلی مانند اروپا ضعیف هستند به کجا میخواهی بروی؟ گزینه های بیشتری اطرافمان وجود ندارد، و این موجب به مزایده گذاشته شدن دلار میشود

دلار ضعیف
دلار ضعیف

دلار آمریکا در سه فصل گذشته با افزایش نرخ بهره مداوم توسط فدرال رزرو که بخاطر رشد شدید اقتصادی بوده است رشد صعودی داشت و اکنون در پایان سیاست خود نرخ بهره را به ۲/۵۰ درصد رسانده است. این در قیاس با دپوزیت بانک مرکزی اروپا که منفی ۰/۴درصد است و بنچ مارک منفی ۰/۱ درصدی بنچمارک بانک ژاپن زیاد است.

ترامپ روز جمعه فدرال رزرو را درخصوص بالابردن قیمت دلار مقصر دانست و در کنفرانس اقدامات سیاسی محافظه کارانه اذعان داشت: «من یک دلار قوی میخواهم اما دلاری میخواهم که برای کشور ما کارایی خوبی داشته باشد نه دلاری که آنقدر قوی است که موجب منع برای ما در تجارت با ملل دیگر شود

از نظر ترامپدر راستای گمانه زنی در خصوص معاملات تجاری امن بین چین و آمریکادر ابتدای روز دوشنبه، دلار را در مقابسه با بسیاری از همتایانش ضعیف شد. شاخص دلار بلومبرگ در ساعات بازگشایی بازار در لندن افزایش داشته است.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید