تورم
تحلیل و آموزش فاندامنتال

شاخص بهای مصرف کننده ماهانه آمریکا فوریه ۲۰۱۹

شاخص بهای مصرف کننده ماهانه آمریکا فوریه 2019

شاخص بهای مصرف کننده تغییرات در قیمت متوسط ​​برای سبد مصرف کننده کالا و خدمات را در ماه جاری نسبت به قبل را نشان می دهد. شاخص نشان می دهد که چگونه قیمت ها از دیدگاه مصرف کننده تغییر می کند. به عبارت دیگر، این امکان به ارزیابی تغییرات در هزینه های زندگی است.

محصولات و خدمات موجود در سبد محاسبه CPI به هشت گروه اصلی تقسیم می شوند: غذا و نوشیدنی، مسکن، لباس، حمل و نقل، مراقبت های پزشکی، تفریح، آموزش و ارتباطات، سایر کالاها و خدمات.

این هشت گروه به بیش از 200 دسته تقسیم می شوند که شامل حدود 80 هزار عنوان می شوند. محاسبه شاخص شامل مالیات بر درآمد و اقلام سرمایه گذاری (سهام، اوراق قرضه، سیاست های بیمه) نیست و بر خلاف شاخص قیمت تولید کننده PPI، قیمت کالاهای وارداتی و مالیات غیر مستقیم در محاسبه گنجانده شده است.

 این شاخص از یک بررسی ماهانه از حدود 23،000 شرکت تجاری و خدماتی جمع آوری شده است.

شاخص قیمت مصرف کننده اغلب برای ارزیابی تورم استفاده می شود. رشد CPI نشان دهنده افزایش تورم است.

این شاخص برای تنظیم دستمزد و پرداخت اجتماعی استفاده می شود. همچنین CPI برای تنظیم ساختار مالیات بر درآمد و محاسبه تولید ناخالص داخلی استفاده می شود.

  • این شاخص 12 مارس 2019 ساعت 16:00 به وقت تهران اعلام شد (%0.2) و مجدد در تاریخ 10 آوریل 2019 ساعت 17:00 به وقت تهران اعلام میشود که پیش بینی احتمالی فارکس سنتر (%0.1) است.
شاخص بهای مصرف کننده ماهانه آمریکا فوریه 2019
شاخص بهای مصرف کننده ماهانه آمریکا فوریه 2019
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید