تراز تجاری انگلیس
تحلیل و آموزش فاندامنتال

تراز تجاری انگلیس فوریه ۲۰۱۹

تراز تجاری انگلیس فوریه 2019

تراز تجاری تغییرات بین صادرات و واردات در یک دوره انتخاب شده را نشان می دهد. اقتصاددانان از تراز تجاری برای ارزیابی ساختار جریان تجارت بین کشورها استفاده می کنند.

اگر در یک کشور واردات کالا بیشتر از صادرات آن باشد، دارای کسری تجاری است. برای کشورهای دارای اقتصاد بسیار توسعه یافته مانند بریتانیا، این بدان معنی است که تولید کار به خارج از کشور منتقل شده است، بنابراین مانع تورم و حفظ سطح بالای زندگی می شود.

هنگامی که صادرات از واردات فراتر رود، مازاد تجاری تشکیل می شود. این نشانه ای از سطح تولید بالا است. همچنین نشان می دهد که کشور کالاهای و خدمات بیشتری را تولید می کند تا بتواند مصرف کند.

تاثیر تعادل تجاری در قیمت پوند مبهم است و بستگی به چرخه های تجاری و سایر شاخص های اقتصادی دارد، به عنوان مثال، در شرایط رکود اقتصادی، کشورها به منظور ایجاد شغل برای صادرات بیشتر تلاش می کنند. برعکس، اگر اقتصاد به سرعت در حال رشد باشد، کشورهای توسعه یافته ترجیح می دهند واردات را به منظور تضمین رقابت قیمت ها ترغیب کنند.

کسری تجاری بریتانیا در ماه فوریه 2019  نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. صادرات 0.1 درصد افزایش یافت و به 54.79 بیلیون پوند افزایش یافت، در حالی که واردات 0.7 درصد کاهش یافت و به 59.65 بیلیون رسید.

این شاخص امروز 10 آپریل 2019 ساعت 13:00 به وقت تهران اعلام شد و مجدد در تاریخ 10 می 2019 ساعت 13:00 به وقت تهران اعلام میشود

تراز تجاری انگلیس فوریه 2019
تراز تجاری انگلیس فوریه 2019

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید