خطر جنگ تجاری
اخبار فارکس

هشدار به سرمایه گذاران

این هفته بخاطر خطر جنگ تجاری سرمایه گذاران را در معرض هشدار میگذارد

  • به گفته مورگان استنلی تا اوایل سال ۲۰۲۰ هیچگونه احتمال مواجهه با رکود اقتصادی وجود ندارد
  • احتمال حرکت ین به سمت لیست سیاه FedEx  بخاطر تشدید شرایط هوآوی وجود دارد

سرمایه گذاران به حالت هشدار در انتظار این هستند که ببینند تشدید انتقام گیری های تجاری چه تاثیری بر چشم اندازی جهانی دارد امادر ساعات اولیه معاملات روز دوشنبه که به دنبال فروش گسترده دارایی های پرخطر بود، اجتناب کردند.

بیشتر ارزهای اصلی با شروع اولین معاملات در ناحیه اقیانوس آرام تغییرات اندکی داشت و شاهد تغییرات اندک دلار در برابر بزرگترین رقیل خود ین ژاپن، به عنوان یک دارایی امن و نسبتا پایدار، بودیم. با اینجال معاملات برای سایر بازارها نظیر بازار اوراق قرضه و سهام آماده نشده است.

مقاومت بین دو اقتصاد بزرگ جهانی در پایان هفته با متهم کردن آمریکا توسط چین بخاطر شکست در مذاکرات شدت گرفت. معامله گران نیز دست از سعی برای درک حرکت چین به سمت لیست سیاه FedEx که میتواند تهدیدی برای رییس جمهور دونالد ترامپ برای کاهش تعرفه های تمامی کالاهای مکزیک و تصمیم گیری برای رسیدن به توافق برای صادرات بیشت از ۲۰۰۰ محصول هندی بدون تعرفه صادراتی به خاک آمریکا باشد.

sudden drop - هشدار به سرمایه گذاران

چتان آهیا، اقتصاددان ارشد در در مورگان استنلی، روز یکشنبه در بیانیه ای نوشت: سرمایه گذاران عموما این دیدگاه را دارند که تنش های تجاری برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت اما به نظر میرسد که از تاثیر بالقوه آن بر روی چشم انداز اقتصاد کلان بی اطلاع هستند. اگر تنش های تجاری همچنان تشدید داشته باشد،چرخه جهانی در خطر خواهد بود. ما میتوانیم در سه فصل به رکود اقتصادی برسیم. “

با کوچک شدن چشم انداز اقتصاد جهانی، نرخ بازدهی اوراق قرضه آمریکا در هفته گذشته بیشترین افت پنج روزه خود از سال ۲۰۱۴ را در هفته گذشته به ثبت رساند که این نشان از این دارد که رکود اقتصادی میتواند منجر به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تا پایان سال جاری شود. شاخص S&P 500 هفته گذشته بدترین عملکرد را از سال ۲۰۱۹ داشته است.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید