سقوط فرانک سوئیس
اخبار فارکس

سقوط فرانک سوئیس

فرانک سوئیس با تعطیلات ژاپن یک سقوط ناگهانی داشت

  • فرانک تقریبا ۱٪ نزول داشت
  • تعطیلات ژاپن اکنون نشانه ای برای معامله گران به شمار میرود: NAB

فرانک سوئیس روز دوشنبه با شروع بازار معاملات آسیا بخاطر نقدینگی پایین که به دلیل تعیطلات ژاپن بوده است.  تقریبا ۱ درصد کاهش داشت و این موجب یک بازگشت کوچکی پس از سقوط ناگهانی که بازار فارکس در اوایل ماه گذشته با آن روبرو شده بود،داشت.

فرانک سوئیس حوالی ساعت ۷ صبح امروز،  ۱۱ فوریه، در توکیو از ۱/۰۰۴ در هر دلار به ۱/۰۰۹۶ نزول داشت.  که این پایین ترین جایگاهی است که از ماه نوامبر در عرض چند دقیقه و قبل از قدرت گرفتن ۰.۲٪ در روز ، داشته است.  این موجب حرکت ۱۱۰ پیپی قیمت در روز دوشنبه شده است که دوبرابر میانگین جابجایی روزانه در سال جاری که ۵۶ بود، بوده است.

این حرکت شبیه به حرکت شلاقی ین بود که تقریبا ۸ درصد در برابر دلار استرالیا در ساعات اولیه معاملات ۳ ژانویه، و زمانیکه بازار ژاپن در هفته پایانی تعطیلات نیویورک قرار داشت،بود.

فرانک سوییس
فرانک سوییس

رودریگو کاتریل، یکی از استراتژیست های ارشد ارز خارجی در بانک ملی استرالیا در سیدنی، گفت: “فقدان نقدینگی عامل مهمی در این اتفاق و نزول فرانک سوئیس است. معامله گران و استراتژیست ها اکنون تقویم تعطیلات ژاپن را با فونت بزرگ و چاپ شده روی میز کار خود گذاشته اند!”

به گفته کارتیل این حرکت ممکن است در ابتدا با یک خطای ورود داده، که برای ریزش معاملات کامپیوتری برمبنای الگوریتم پیش ورود تنظیم شده است، آغاز شده باشد.

برطبق گفته های معامله گر فروشی که درخواست فاش نشدن نامش را داشت، مشتریان ما که پوزیشن های فروش بر روی USD / CHF داشتند دستورالعمل های ورود به معامله را پیشتر برای خرید در بازگشت این جفت ارز برای زمانی که این جفت ارز صعود میکند و به سمت ۱/۰۰۷۰ میرود، تنظیم کرده بودند. یعنی زمانیکه از معامله گر از مشتری خواسته بود که زمانی که قیمت به ۱/۰۰۲۰ رسید آنها را مطلع کند.

النور کرگ، استراتژیست ساکسو در سیدنی گفت: این به نظر یک سقوط ناگهانی کوتاه مدت برای فرانک سوئیس می آید که بخاطر ترکیبی از پایین بودن نقدینگی و تعطیلات عمومی ژاپن بوده است که موجب این حرکت شده است. “

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)

پاسخی را بگذارید