برکسیت بدون توافق
اخبار فارکس

برکسیت بدون توافق

پوند بریتانیا پس از اینکه قانونگذاران تصمیم به جلوگیری از برکسیت بدون توافق گرفتند، تثبیت شد

  • بیپان ری از CIBC: من انتظار بیشتر از این را داشتم
  • وستپک: هرچیزی که به جلوگیری از برکسیت سخت کمک کند، خوب است

استرلینگ پس از آنکه قانونگذاران بریتانیا به جلوگیری از برکسیت بدون توافق رای مثبت دادند، تثبیت شد اگرچه این ارز از روز گذشته به خوبی در محدوده معاملاتی قرار گرفته است.

پوند روز پنجشنبه ۰/۲ درصد در معاملات بازار آسیا صعود داشت و به سطح ۱/۱۳۸۱ دلار رسید. این حرکت پس از اعلام لایحه جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا توسط مجلس عوام این کشور بوده است. اکنون این لایحه به مجلس اعیان بریتانیا میرود که احتمال تصویب آن بسیار بالا می باشد.

بیپان ری، مدیر استراتژی ارزهای خارجی بانک مرکزی امپریال کانادا اذعان داشت: ارز بریتانیا صعود داشت، اگرچه  من انتظار صعود بیش از این را داشتم. هنوز هم وجود موانعی در این مسیر مشخص است. به تعبیر وی با توجه به کاهش تاثیر منفی سناریو خروج بدون توافق، پوند پر پایان این فصل به ۱/۳۴ در هر دلار خواهد رسید.

با این وجود این وضعیت همچنان به حالت فوق العاده باقی می ماند. این در حالی است که رای های اخیر گامی رو به جلو برای رسیدن به برکسیت بهتر و جلوگیری از برکسیت بدون توافق تلقی میشود و همچنان مذاکرات سخت و سنگینی برگزار خواهد شد که خطر از دست دادن انتخابات نیز در آن وجود دارد.

استراتژیست ارزی وستپک، سن کالو میگوید: هرچیزی که از برکسیت سخت و بدون توافق جلوگیری کند، خوب است. وی همچنین ابراز داشت که گمانه زنی ها در خصوص انتخابات زود هنگام، تقسیماتی که توسط حزب محافطه کار تعیین میشود و چشم انداز یک دولت حزبی ملی کارگری در اسکاتلند میتواند موجب بوجود آمدن مواردی گردد که استرلینگ آن را دوست نخواهد داشت.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید