تستیفای پاول
اخبار فارکس

ارزهایی که در زمان تستیفای پاول باید خرید

تستیفای پاول و سه ارزی که در زمان این سوگند باید بخرید

مادرحالشروعهفتهمعاملاتیپرسوددربخشسهاموارزهستیم.

به لطف رییس جمهور ترامپ که رسما دور بعدی افزایش تعرفه ها را به تاخیر انداخت، تمام جفت ارزهای اصلی امروز در نرخ بالاتری در حال معامله هستند که این منجر به سود آوری در دلار استرالیا و دلار نیوزلند شده است. این درحالی است که ترامپ هفته گذشته به این بازده سرمایه اشاره کرده بود، و سرمایه گذاران از اینکه دیدگاه های وی قبل از اعلام رسمی تغییری نکرده است، آرام شده بودند. البته، تصمیم به تمدید مهلت، آسان بود زیرا اینکار توانمندی های خوبی را بدون تعهد بوجود می آورد. هنوز هم سرمایه گذاران از اینکه یک پایان قطعی برای این مذاکرات تعیین نشده و به نشست رییس جمهور ترامپ و رییس جمهور زی در ماه آینده انداخته شده است، رضایت دارند. با فرض اینکه هر دو طرف به پیشرفت این روند کمک کنند، ترامپ اعلام کرده است که برای نشستی در مارالاگو برنامه ریزی خواهد کرد.

گمانه زنی ها اکنون از به تعویق انداختن مذاکرات به نتیجه گیری برای جنگ تجاری تبدیل شده است.

یادداشت های تفاهم میان دو طرف در ۶ حوزه کلیدی شامل سرقیت سایبری، مالکیت فکری، ارز و موانع غیر تعرفه ای نوشته شده است. در حالی که پایانی برای صعودها متصور نمیتوان شد، اما مهم است که بدانید یک توافق تجاری نهایی میتواند به هر شکلی باشد. آمریکا میتواند قول ثابت نگه داشتن تعرفه ها به همین میزان فعلی را بدهد (بدون افزایش آن) و آن ها را طی چند ماه / سال مورد بازبینی قرار دهد و یا اینکه به طور کامل توافق را از بین ببرند. به گفته ترامپ، احتمال دارد که توافقی انجام نشود اما او راغب است که اینکار را انجام دهد.

تستیفای پاول : پاول،رئيس فدرال رزور در برابر کنگره شهادت میدهد.

پاول آماده ایراد سخنرانی در خصوص واقعیت های اقتصادی و سیاست های پولی آمریکا است که تستیفای پاول میتواند بر روی جفت ارزهای EUR/USD ، AUD/USD و NZD/USD تاثیر داشته و در صورتی که پاول به توافق تجاری با خوشبینی بیشتری نظر کند، تمایل به ریسک افزایش داشته،دلار در این جفت ارزها صعود خواهد داشت و اگر همچنان دیدگاه محتاطانه تری را در خصوص نرخ بهره و خطرات ناشی از رشد در پیش گیرد، این ارز نزول خواهد کرد با اینجال باز هم این صحبت ها برای یورو، دلار استرالیا و دلار نیوزلند مثبت خواهد بود. از سوی دیگر USD/JPY در صورت خوشبینی پاول صعود کرده و در صورت عکس نزول خواهد داشت. EUR/USD روز گذشته قیمت را در بالاترین سطح از دو هفته گذشته پایان داد اما در همان محدوده تثبیتی قبل پایدار است. حرکت به سمت بالای سطح ۱/۱۳۹۰ برای شکست این حیطه و ادامه صعود مورد نیاز است.

استرلینگ پس از به تعویق انداختن رای گیری نهایی برکسیت توسط ترزا می تا ۱۲ مارس و دو هفته قبل از زمان برنامه ریزی شده اتحادیه اروپا، به صعود خود در برابر دلار آمریکا ادامه داد و به بالای ۱/۳۱ رسید.

این تصمیم باید بر روی این ارز تاثیر منفی میگذاشت اما سرمایه گذاران معتقدند که آن ها ممکن است با گذشت زمان، ترزا می پارلمان را ترک کند اما تصمیمات برکسیت را نپذیرد. او باید تقاضای استناد به بند ۵۰ را داشته باشد و یا ریسک خروج از مذاکرات وجود دارد. گفته هایی در خصوص اینکه کمیسیون اروپا ممکن است یک تاخیر ۲ ساله در برکسیت ایجاد کند به گوش میرسد و حزب کارگر از رفراندوم دوم حمایت میکند. هر دو این حالت ها بهتر از شرایط فعلی است که سرمایه گذاران بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند.

دلار کانادا تنها ارز اصلی است که از مزایای ریسک بهره مند نشد و قیمت نفت دلیل اصلی آن است.

نفت خام پس از توییت ترامپ که در آن تنها گفته بود «قیمت نفت خیلی زیاد است، اوپک لطفا راحت باش و آرام نگیر. بازار نمیتواند قیمت ها را بالا ببردآسیب پذیر است۳ درصد کاهش داشت. در حالی که در این پیام تهدید واضحی وجود نداشت، سرمایه گذاران از اینکه ترامپ که از ماه دسامبر در خصوص نفت توییت نذاشته بود به متحد منتقد خود پیوسته است، شک کردند. این همچنین ترغیب عربستان صعودی که پیشتر تولیدات خود را پس از فشار مدیریتی ترامپ افزایش داده بود،به حساب آمد.

منبع: فارکس فکتوری

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید