ین ژاپن
اخبار فارکس

موج ۴۰۰ میلیاردی ین ژاپن

نزول ین ژاپن

موج ۴۰۰ میلیارد دلاری وجه نقد ژاپنی ممکن است به خارج از مرزها برسد

  • اوراق قرضه دولتی ژاپن ممکن است درخارج از مرزها به جریان انداخته شود
  • جی پی مورگان در پورتفولیوی خود پیش بینی میکند که ارزش ین افت داشته باشد

سرمایه گذاران ژاپنی روز سه شنبه اولین روز معاملاتی خود در دوره جدید با نگاهی تازه را آغاز کردند، اما همان مشکل قدیمی که بخاطر نرخ بهره پایین ایجاد شده بود،همچنان وجود دارد.

با توجه به گفته های استراتژيست جی پی مورگان ، توهرو ساساکی و مائوکو ایشیکاوار،  انتظار میرود که اوراق قرضه دولتی ژاپن در سال مالی که از ماه پیش آغاز شد، ۴۴ تریلیون ین (۳۹۸ میلیارد دلار)  بازپرداخت داشته باشد. به زعم آن ها سرمایه گذاران انتظار استفاده از نقدینگی در خارج از مرزها را پس از تعطیلات طلایی طولانی مدت دارند که این میتواند بر روی این ارز تاثیر گذار باشد.

به گفته آن ها: اکثر سرمایه گذاران موسساتی ژاپن از موقعیت های سرمایه گذاری خارج از کشور خودداری کرده اند و قبل از این تعطیلات طولانی مدت وارد یک سال مالی جدید شده اند که این را میتوان ناشی از نگرانی برای افزایش شدید تمایل به ین دانست. برخی از سرمایه گذاران ممکن است بخواهند منتظر بمانند و شاهد چگونگی پیشرفت در مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین باشند اما بسیار از آن ها ممکن است نتوانند صبر کنند و دیر یا زود شروع به فروش ین نمایند.

golden week - موج ۴۰۰ میلیاردی ین ژاپن

نگاهی به شماره ۴۳ اوراق قرضه۲۰ ساله دولتی ژاپن نشان میدهد که کسانی که اوراق خود را تا ۲۰ سپتامبر نگه داشته اند با مشکلاتی مواجه شده اند. این اوراق کوپن های ۲/۹ درصدی داشتچیزی که به ندرت در بازار امروز اوراق قرضه ژاپن دیده میشود، و بانک مرکزی ژاپن هدف اوراق قرضه ده ساله را حدود صفر تعیین کرده است.

بدون شک برخی از اوراق قرضه ای که توسط سرمایه گذاران بر روی JGB جدید سرمایه گذاری شده است پس از رسیدن به نتیجه بازپرداخت شده است و این نشان از افرادی دارد که به دنبال تنوع بیشتر برای سرمایه گذاری در خارج از کشور دارد.

چنین جریانی در پورتفولیو ممکن است به توضیح اینکه چرا ین سود زیادی از چشم انداز انقباضی فدرال رزرو و زمانیکه که بانک مرکزی ژاپن از چنین روندی پیروی نکرد، کمک میکند. همچنین از دیگر دلایل آن را میتوان حرکات محدود این ارز در هفته جاری بخاطر تنش های تجاری میان چین و آمریکا دانست. با اینکه ین توانست تا حدودی از فروش سود ببرد اما این میزان بسیار اندک بود.

از دید جی پی مورگان، مشکلات بیشتر در مذاکرات تجاری میتواند موجب ریسک های جدی برای نزول ین شود اما استراتژيست های این بانک این ارز را همچنان تحت فشار میدانند.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید