طلا دارایی امن
اخبار فارکس

تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن

طلا دارایی امن

فرار سرمایه گذاران به سمت طلا به عنوان پرجهش ترین دارایی ETF از ۲۰۱۶

  • هلدینگ های سهام طلا SPDR با حرکت سرمایه گذاران به سمت طلا به عنوان دارایی امن گسترش یافتند
  • شرط کاهش نرخ بهره، کاهش نگرانی ها و تشدید جنگ تجاری از دلایل افزایش تقاضا بوده است

بزرگترین صندوق سرمایه گذاری ارزی با پشتوانه طلا به طور ناگهانی مورد توجه و عنایت زیادی قرار گرفته است. هلندینگ سهام طلا SPDR پس از جنگ تجاری چین و آمریکا در سه سال گذشته ۳ سال بیشترین صعود خود را داشته که این نشانه ای از رکود اقتصادی و حدس و گمان در خصوص کاهش نرخ بهره می باشد که با افزایش تقاضا طرفداران طلا همراه شده است.

دارایی های SPDR EFT روز دوشنبه به میزان ۱۶/۴۴ تن یا ۲/۲٪ افزایش داشته است که این بزرگترین سودآوری از جولای سال ۲۰۱۶ بوده است. این در حالی است که هلندینگ ها در تمام EFTها امسال شاهد بزرگترین رشد خود بوده اند. روند صعودی به سمت دارایی های امن سنتی مانند طلا بیش از ۱/۳۰۰ دلار در هر انس افزایش داشته و به بیشترین سطح خود از ماه فوریه رسیده است.

haven asset - تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن

طلا حتی با وجود کاهش نگرانی در خصوص جنگ تجاری بخاطر سیگنال هایی که سیاست گذاران فدرال رزرو در خصوص توقف افزایش نرخ بهره  داده اند و صعود دلار در چهار ماه منتهی به می، سال بدون رونقی داشت. با اینحال روز دوشنبه، رییس فدرال رزرو سنت لوییس، جیمز بولارد میگوید که کاهش نرخ بهره ممکن است به زودی اتفاق بیفتد و بازارها تا پایان سال حداقل دو کاهش سه ماهه را تجربه خواهند کرد. بولیون، که این این میزان بازدهی را تحمل نمیکند، تمایل به سودآوری از محیطی با نرخ بهره کمتر است.

جونی توز، استراتژیست UBS روز دوشنبه در یادداشتی گفت: طلا بار دیگر سعی در بازیابی تقش خود به عنوان دارایی امن در بین رشد تنش های تجاری و ریسک های رشد متعاقب آن می باشد. به نظر میرسد قیمت طلا قصد رسیدن به سطح ۱/۳۰۰ را دارد و تقاضا برای رسیدن به این سطح در سال جاری افزایش یافته است.

روز سه شنبه، نشانه های بیشتری از ضعف گسترده از سراسر آسیا دیده میشود زیرا آمار اصلاحی نشان میدهد اقتصاد کره جنوبی در فصل اول ۰/۴٪ کاهش داشته است که این بدترین عملکرد از بحران مالی بوده است. شاخص مدیران خرید در تجارت با سنگاپور کمتر از ۵۰ است.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید