forex volatility - انفجار نوسان بازار فارکس
اخبار فارکس

انفجار نوسان بازار فارکس

انفجار نوسان بازار فارکس ممکن است در کمین باشد

  • به گفته جی پی مورگان مقیاس نوسان ارزی در سال جاری سقوط داشته است
  • CIBC: بازارها نیاز به بازیابی مجدد انتظارات دارند

نوعی رضایت در حال شکار بازارهای مالی است.

معیار اینکه معامله گران چه انتظاری از ارزها در ماه های آینده دارند در میان تضمین بانک های مرکزی دنیا در خصوص اینکه قصد ایجاد موج های قوی برای نرمال سازی سیاسی آینده به این زودی ها ندارند،تغییر داشته است. اما برخی از ناظران، نظیر استراتژیست های بانک تجارت امپریال کانادا، مورگان استنلی و اسکاتی بان نسبت به کمبود نوسانات هشدار میدهند.

در حالیکه فدرال رزرو مشخص کرده است که خطرات ریسک های جهانی مستلزم حفظ نرخ بهره به صورت مداوم است، بازگشت از رشد در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میتواند به خوبی موجب بازگشت و افزایش فشار بر روی رادارها شود. به علاوه، برخی نسبت به نوشتن کل چشم انداز گام های نرمال سازی دیگر از بانک مرکزی اروپا هشدار میدهند. با این حال موقعیتی که توسط بازار قیمت گذاری شده است به همان آرامی است که سال ها بوده است. به گفته جی پی مورگان، میزان نوسان جهانی ارز روز سه شنبه حدود ۶/۲ درصد افت داشت که این پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۴ بوده است و پایین ترین نوسانات مربوط به ماه ژانویه و به میزان ۹/۳ درصد می باشد.

currency swing - انفجار نوسان بازار فارکس

به نقل از جرومی استرچ، مدیر دپارتمان استراتژی ارزی گروه ۱۰ در CIBC لندن، همانطور که ما به میانه و نیمه دوم سال میرسیم، بازار نیاز به ارزیابی مجدد انتظارات دارد. اینکار میتواند به خوبی میزانی از نوسان بازار فارکس را به بازار برگرداند زیرا سرمایه گذاران مجبور به قیمت گذاری مجدد چرخه نرخ بهره از سناریوهای ناخوشایندی که دیده اند، هستند.

کمبود حرکت و جنبش نه تنها در ارزها بلکه حتی در تمام کلاس های دارایی قابل توجه است. شاخص نوسان Cobe – مقیاس سهام وال استریتنشان میدهد از اواخر دسامبر حرکات معمولا به صورت VIX دیده شدهحول دو سوم سطحی که در آنجا قرار داشته است حرکت میکند. در بازار اوراق قرضه دولت آمریکا نیز،شاخص بانک Corp آمریکا در ماه گذشته پایین ترین رکود خود را تجربه کرده است.

اندرو شیتز، استراتژيست مورگان استنلی،  نسبت به محیط کم نوسان بازار ارزی و اینکه نمیتواند در سطح کلاس های دارایی به این صورت باقی بماند هشدار میدهد و این در حالی است که، جان نامند، مدیر جی پی مورگان در بخش استراتژی فاندامنتال، گفته است که نوسان به پایین ترین سطح خود رسیده است.

نورمان روز جمعه در یادداشتی بیان داشت: این نوسانات پایین در زمان توقف نرخ بهره در فدرال رزرو عادی می باشد و عمدتا نیازمند بازنویسی نرخ بهره و یا شک های ژئوپلیتیکی برای بازیابی دارد.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)

پاسخی را بگذارید