تورم
اخبار فارکس

ساختار تورمی فدرال رزرو

 همزمان با تورم بیش از اندازه در فدرال رزرو،جی پی مورگان به سمت طلا روی آورده است

 

  • برخی از هزینه های فشار سنتی قیمت ممکن است در حال حاضر کاربرد نداشته باشد
  • شوک نفتی ، برخی از زیاده وری های چین در اعتبارات تحلیل های طولانی مدت نفتی را خراب کرد

بسیاری از دارایی ها در بازار به صورت شاخص های تورمی شناسایی شده است اما برخی از آن ها ممکن است به خوبی ملاحظات فدرال رزرو که در تلاش است تا تورم به بیش از هدف مورد نظر برسد، جواب نمیدهد.

همه چیز از شاخص گسترده سهام گرفته تا دارایی های کشاورزی و بازارهای نوظهور زمانی بسیاری ازمواقع مامنی برای قیمت های رو به رشد دسته بندی شده است

به گفته جی پی مورگان، سهام های مالی میتوانند با افزایش نرخ بهره مواجه شوند، در حالیکه سهام کالا یا فلز ممکن است در این زمینه بهتر عمل کند زیرا کمبود منابع میتواند باعث تورم شودبرطبق تحلیل های شرکتی، این دو سهام در زمان حاضر انتخاب های بهتری هستند.

عده ای از استراتژيست ها به سرپرستی جان نورمند ۲۲ ماه فوریه در بیانیه ای نوشتند:

“TIPS و طلا به نظر باثبات ترین تورم را برای یک محیط ماکرو خاص دارند و این درحالی است که عملکرد واکنشی فدرال رزرو تنها طرحی که نیست که تاثیرگذاری بر روی دارایی های حقیقی را تغییر میدهد. این از نظر ساختاری خوب است زیرا تقاضای چین برای سهام کالا بیشتر (نظیر فلزات) را کاهش داده شده و میتواند موجب کاهش تورم شود. ”

به نظر میرسد فدرال رزرو سعی دارد تا اجازه دهد تورم بیش از هدف ۲ درصدی تعیین شده رشد کند تا جبران سال هایی که تورم زیر این میزان بوده است بشدتوصیه های جی پی مورگان پاسخی به تلاش های جدید برای ایجاد تورم بیش از حد می باشد. اگرچه، سیاست گذاران، اقتصاددانان و استراتژیست ها سال های زیادی افزایش قیمت ها را دست بالا گرفته بودنددر صورت کاهش تقاضای چین برای فلزات پایه ای که در جی پی مورگان بیان شد این کار میتواند موجب تورم زدایی شود.

به گفته جی پی مورگان سرمایه گذاران بیشترین تمرکز خود را بر روی دارایی هایی که میتواند از اتفاقاتی که احتمال روی دادن آن ها بیشتر است، گذاشته اند. استراتژیست ها بر اساس پیش بینی اینکه بازار کار فشار بیشتری را احساس خواهد کرد و این موجب بیش تر شدن تورم خواهد شد، توصیه میکنند که توجه بیش از حد بر روی TIPS  یا اوراق بهادار محافظت شده در خزانه داری موجب تضعیف دلار خواهد شد.

inflation - ساختار تورمی فدرال رزرو

استراتژيست ها نوشتند که نتیجه فشار قیمتی در افزایش تورم کلیدی است. آن ها اشاره داشتند، در بین مثال های دیگر، سودآوری بلندمدت این کالاها طی دوره های تورمی با شوک های نفتی در سال ۱۹۷۳ و ۱۹۷۹ از دست رفتفلزات پایه و سهام معادن بخاطر اعتبارات چین در اوایل سال ۲۰۰۰ تقویت شد.

به گفته جی پی مورگان: ”ما پایدارترین کالاهای تورمی را به صورت ساده بیان میکنیم: TIPS و طلااین درحالی است که ما ممکن است که معاملات مختلف دیگری که بخاطر ساختار سیاسی بزرگ گسترده تر از آن ها سود عایدمان میشود را حفظ کنیم،  این مورد احتمال آسب نخوردن کمتری در برابر دو موردی که در بالا بیان شد دارد.”

منبع: بلومبرگ

  • (5)
    کیفیت محتوا
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید