رشد اقتصادی یورو
اخبار فارکس

رشد اقتصادی یورو

رشد اقتصادی یورو به پایین ترین سطح در بیشتر از چهار سال رسید

  • رشد صفر ایتالیا تحت پوشش دولت پوپولیستی، موجب نزول ۰/۲ درصدی شد

رشد اقتصادی منطقه یورو نزول داشت و به سطوحی که طی چهار سال گذشته سابقه نداشته است،رسید. پس از رکود ایتالیا، نرخ توسعه آرام شده و به نرخ رشد را ۰/۲٪ کاهش داد.

ارقام گرفته شده از آژانس آمار اتحادیه اروپا، یورواستات، نشانه هایی از کاهش فعالیت اقتصادی و رشد اقتصادی یورو در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ داده است که این آخرین مدرک از نزول فعالیت های اقتصادی در دنیا از ابتدای سال جاری بوده است.

دولت رم درصدد است با کاهش مالیات و افزایش هزینه ها اقدام به شبیه سازی اقتصادکه هنوز ۵٪ کمتر از قبل بحران اقتصادی استبپردازد و قانون ریاضت اقتصادی که بر ایتالیا توسط کمیسیون اروپا تحمیل شده است را بر هم بزند.

در حرکتی بی سابقه، بروکسل به دولتمردان ایتالیا گفته است که باید برنامه های بودجه ای خود را مجددا مورد بازبینی قرار دهند. اما تاکنون، در رم هیچ گونه نشانه ای از تغییر دیده نشده است. روز سه شنبه، نخست وزیر ایتالیا، متئو سالوینی، به مدیر کمیسیون،جین کلود جانکر، اعلام کرد که میتواند از بروکسل به آنجا برود و امیدوار است که وی برنامه هایش را خراب نکند.

از دیگر دلایل رشد اقتصادی یورو

به گفته تحلیلگران صرفنظر از مشکلات ایتالیا، کاهش رشد اقتصادی در منطقه یورو در نتیجه خصومت های تجاری پیش آمده بین آمریکا و چین و عدم اطمینان اروپا به برکسیت و بی ثباتی های سیاسی در کشورهایی مانند برزیل بوده است.

رشد اقتصادی در چین، که مقصد اصلی قطعات خودرو و ماشین اروپا به شمار می آید، در سال جاری به خاطر چشم انداز کاهش تجارت این کشور با ایالات متحده به میزان چشم گیری کاهش داشته است.

فرانسه، دومین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو، در سه ماهه سوم ۰/۴٪ رشد داشت که این میزان دو برابر سریعتر از سه ماهه سال قبل بود. با این حال، علیرغم بهبود نرخ رشد سالانه این کشور از ۱/۷٪ به ۱/۵٪ کاهش داشته است.

جزئیات عملکرد اخیر آلمان هنوز منتشر نشده است، اما رقم منطقه یورو به طور کلی نشان می دهد بزرگترین اقتصاد اروپا نیز در این سه ماهه ضعیف شده است.

منبع: گاردین

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید