رشد دلار
اخبار فارکس

رشد دلار پس از نشانه های عملکرد خوب این ارز

دلار پس از دیده شدن نشانه هایی از اینکه این ارز بهتر از سایر دنیا عمل میکند، صعود داشت

  • شاخص دلار ۰/۵٪ افزایش داشت و به بالاترین سطح خود از ماه مارس رسید
  • این حرکات پس از اینکه داده های اعتماد مصرف کننده ناامیدکننده ای منتشر شد، بوجود آمد

دلار آمریکا روز سه شنبه در پی بالا رفتن سهام و اوراق قرضه سرامه گذاران که ناشی از نگرانی در خصوص اقتصاد اروپا بود که منجر به بالارفتن ریسک پذیری و حرکت به سمت ارزهای امن نظیر دلار آمریکا شد، صعود داشت.

با قدرت گرفتن دلار در برابر همتایان خود در گروه ۱۰ به غیر از ین ژاپن که یک ارز امن به شمار میرود، شاخص دلار بلومبرگ ۰/۵ درصد صعود داشت و به بالاترین سطح خود از ۸ مارس رسید.این حرکت بخاطر آورده های مشارکتی آمریکا که بیش از حد انتظار بود ایجاد شد. به شاخص S&P500 کمک کرد تا به بالاترین سطح خود برسد. این درحالی است که سرمایه معیار اروپا و بخش عمده ای از آسیا رشد کمتری داشته است.

رشد دلار همچنین در پی ناامیدی نسبت به داده های اعتماد مصرف کننده اروپا و در پی رشد شاخص های آمریکا در روز جمعه بود و پیش بینی میشود در خصوص اینکه اقتصاد با یک سرعت سالانه ۲/۲ درصدی رشد خواهد داشت، ایجاد شد. چشم انداز افزایش اختلاف بین چشم انداز آمریکا و سایر اقتصادهای دنیا موجب رشد دلار حتی پس از ادامه کاهش نرخ بهره و همچنین نزول خزانه داری، همچنان به صعود خود ادامه دهد. این در حالی است که فدرال رزرو اعلام کرده است که قصد افزایش نرخ بهره را در سال جاری ندارد این خطر وجود دارد که قرض های کنونی بازار را مجبور به عقب نشینی از قیمت ها کند.

برندن مک کین،استراتژيست شرکت ولز فارگو در نیویرک میگوید: قیمت گذاری بازار در زمان توقف نرخ بهره تا حدودی بدبینانه است. در صورتی که داده ها متناسب با انتظارات نباشد، ممکن است این موجب قیمت گذاری مجدد بازار شود و احساسات در خصوص اینکه فدرال رزرو بیشتر به سمت نرخ بهره خنثی میرود تا توقف افزایش را وارد بازار میکند.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید