توافق تجاری آمریکا و چین
اخبار فارکس

توافق تجاری آمریکا و چین

توافق تجاری آمریکا و چین

ترامپ اعلام کرده است در صورتی که در نشست گروه بیست با زی (رییس جمهور چین) به توافق نرسد تعرفه های تجاری چین را اعمال خواهد کرد

  • رییس جمهور باز هم پیشنهاد داد که هوآوی میتواند بخشی از مذاکرات تجاری باشد
  • ترامپ گفته است آن بخش از مهاجرین مکزیک در توافق یک راز است

دونالد ترامپ تهدید به افزایش تعرفه ها علیه چین در صورت عدم توافق تجاری آمریکا و چین میان ترامپ و  زی جین پینگ، رئیس جمهور چین در نشست گروه ۲۰ در ژاپن کرده است.

ترامپ روز دوشنبه به گزارشگران گفته است که وی توان افزایش تعرفه ها را به میزان ۲۵٪ یا حتی بیشتر از آن تا سطح ۳۰۰ میلیارد دلار علیه کالاهای چینی را خواهد داشت. ما هرگز حتی ۱۰ سنت هم از چین نگرفته ایم و اکنون پول زیادی از این کشور میگیریم.

از ترامپ در مصاحبه ای که با شبکه خبری CNBC اوایل امروز داشت پرسیده شد که آیا این تعرفه ها، سریعا پس از نشست و در صورت عدم توافق با چین اعمال خواهد شد.

وی در پاسخ گفت: بله، به نظرم اعمال خواهد شد و فکر میکنم ما برای این نشست برنامه ریزی کرده ایم. به نظر من من با رئیس جمهور چین به توافق خواهم رسید و روابط خوبی با وی خواهم داشت. وی در واقع مرد فوق العاده ای است، او مرد بزرگی است. بسیار قوی و باهوش است اما او رئیس جمهور چین است و من رئیس جمهور آمریکا.

مذاکرات تجاری با چین ماه گذشته پس از اینکه ترامپ پکن را به پیمان شکنی مفادی از توافق محکوم کرد، مذاکرات را به سمت بن بست برد. این دو کشور از آن زمان جنگ تجاری را گسترش داده اند.

ترامپ روز دوشنبه گفت: چین توافق خواهد کرد زیرا باید توافق کند.

روز سه شنبه،یکی از مقامات وزارت امور خارجه در پکن خواستار مهلت شد. گنگ شانگ سخنران وزارت تاکید کرد: ما متوجه شده ایم که ایالات متحده بارها و بارها در حال برگزاری نشست بین روسای جمهور آمریکا و چین در نشست ۲۰ می باشد. اگر اطلاعات این نشست را داشته باشید آن را بخاطر ذیق زمان منتشر خواهیم کرد.

سهام نزولی چین در پی اخبار دولتی چین افت های خود را پس از این اخبار پس گرفته است و مقامات محلی چین مجال بیشتری برای اختصاص دادن به زیرساخت هایی که دولت اعلام کرده است، یافته اند. بانک خلق چین نیز نرخ بهره بهتر از حد انتظارات برای یوآن چین داشت که این نشانه ای از تمایل به دفاع از این ارز می باشد.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید