احتمال به تعویق افتادن مجدد برکسیت
اخبار فارکس

احتمال به تعویق افتادن برکسیت

احتمال به تعویق افتادن برکسیت

همزمان با رد خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا پوند صعود کرد.

  • استرلینگ بزرگترین پیشرفت خود در برابر دلار را از سال ۲۰۱۷ داشته است
  • این حرکت ممکن است کفی زیر این ارز ایجاد کند

پوند پس از آنکه پارلمان بریتانیا خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا را رد کرد، پوند به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۷ رسید و این راهی برای بریتانیا برای به تعویق انداختن خروج و جستجو برای جدایی بهتر ایجاد کرده است.

روز چهارشنبه وقتی سرمایه گذاران قول دادند که قانون گذاران مواردی که توسط تاجران و اقتصاددانان مطرح شده است را بدترین سناریو ممکن دانستند، استرلینگ بهترین عملکرد ارزی را در گروه ۱۰ داشته است. نتایج آن بدین معنی است که پارلمان روز پنجشنبه در خصوص اینکه آیا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به مدت دو هفته به تعویق خواهد انداخت یا خیر،تصمیم خواهد گرفت.

این روند پس از آنکه پارلمان یکروز قبل نسخه پیشنهادی توافقنامه خروج از اتحادیه اروپا که ترزا می در دوسال گذشته درباره آن با پارلمان مذاکره میکرد، رد شود. طبق گفته افراد مطلع، احتمال دارد که ترزا می قصد به تعویق انداختن خروج از اتحادیه اروپا را از ۲۹ مارس به دو ماه دیگر داشته باشد.

نیل حونز، رییس صندوق فروش ارز میژو بانک قبل از رای گیری روز چهارشنبه گفتحذف خروج بدون توافق برای جهت گیری پوند مهم است. انتظار دارم پوند دستاورد بیشتری داشته باشد و از نظر ساختاری برای مدت طولانی تری زیر کف قیمتی قرار گیرد. »

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید