دلار استرالیا و دلار نیوزلند
اخبار فارکس

جنگ دلار استرالیا و دلار نیوزلند

ماجراهای دو بانک مرکزی تمرکزها را به سمت جنگ دلار استرالیادلار نیوزلند برد

معامله گران دلار استرالیا نسبت به همتایان خود در دلار نیوزلند افزایش غیرمنتظره ای داشتند.

هر دوی این ارزها هفته گذشته در برابر دلار بیش از ۲ درصد کاهش ارزش داشتند و معامله گران بر این باورند که ذخایر بانک نیوزلند ممکن است یک دوره انقباضی را مانند همتای خود در سیدنی پیش بینی میکنند. در مقابل، مدیر بانک ذخایر ارزی نیوزلند آدریان اور روز چهارشنبه اذعان داشته که بانک مرکزی تا سال ۲۰۲۰ تغییری در نرخ بهره نخواهد داد که این باعث ناامیدی سرمایه گذاران در خصوص بازگشت های اصلاحی میان مدت شد.

جفری هالی، متخصص بازار و تحلیلگر ارشد Oanda Corp با سابقه ۳۰ ساله ابراز داشت: ”شاهد این هستم که دلار آمریکا از اینجاو از زمان اقدامی که روز چهارشنبه شاهد آن بودیم و به معامله گران بازگشت سریع به فروش های اصلاحی را پس از بیانیه بانک ذخایر ارزی نشان داددر برابر دلار نیوزلند کاهش خواهد داشت. من به شخصه یقینا به دنبال فروش جفت ارز AUD/NZD زمانی که به سطح ۱/۰۵ میرسد،هستم.”

دلار استرالیا و دلار نیوزلند

دلار استرالیا و دلار نیوزلند

دلار استرالیا روز چهارشنه به میزان ۱/۳ درصد در برابر دلار نیوزلند کاهش داشت و به سطح ۱/۰۳۹۷ رسید که این بیشترین میزان در ماه جاری بوده است. بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله نیوزلند در برابر همتای استرالیایی خود بیش از ۷ رتبه در یک روز افزایش داشته است .

عده ای از استراتژیست های گروه بانک های استرالیا و نیوزلند مانند دانیل بین بیان میکنند که ممکن است سرمایه گذاران بخواهند به سمت طرف معامله بروند. RBNZ (بانک ذخایر ارزی نیوزلند) ممکن است کاهش انتظارات را نادیده بگیرند، اما با اینحال ممکن است باز هم سیاست های پولی را همانند همتای استرالیاییش تغییر دهد.

وی ضمن پیشنهاد خرید دلار استرالیا زمانی که ضعیف تر شده و به سطح ۱/۰۴ میرسد گفت: ”فشار موجود در پوزیشن گیری موجب ایجاد یک فرصت تاکتیکی برای خرید جفت ارز AUD/NZD شده است. این معامله موجب ارزش آفرینی خوبی برای شما میشود.”

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (4 رای)

پاسخی را بگذارید