اخبار روز
کنفرانس خبری گلدمن
اخبار فارکس

کنفرانس خبری گلدمن

کنفرانس خبری گلدمن

شرکت کنندگان کنفرانس خبری گلدمن در خصوص حرکت بازار چه فکری میکنند

  • به نظر میرسد سهام در سال جاری بهترین عملکرد را داشته و ۵ تا ۱۰ درصد صعود داشته باشد
  • منطقه Ex ژاپن در آسیا و صنعت تکنولوژی احتمالا برندگان بازی خواهند بود

براساس نظرسنجی از شرکت کنندگان در کنفرانس هفته گذشته گروه گلدمن در هنگ کنگ، امسال سهام به عنوان بهترین دارایی جهان انتخاب شد و در پی آن اعتبارات بازارهای نوظهور و وجوه نقدی آمده بود.

گلدمن در گزارش ۲۵ ژانویه خود گفته است: سهام در بین ۳۳ درصد بیشترین جواب ها قرار داشت در حالیکه ۲۵ درصد از شرکت کنندگان گفته بودند که بهترین عملکرد متعلق به اعتبارات بازارهای نوظهور خواهد بود. وجوه نقدی نیز ۱۴ درصد انتخاب شد و پس از آن اوراق قرضه دولتی بازارهای پیشرفته ۱۳ درصد را به خود اختصاص داده بود. کالا ۱۰ درصد و اوراق مشارکت بازارهای پیشرفته ۵ درصد بود.

استراتژیست های گلدمن مانند تیموتی مو در گزارشی با اشاره به نتایج نظرسنجی نوشته اند: «به اعتقاد سرمایه گذاران تنش های تجاری بین آمریکا و چین کاهش خواهد داشت،در غیر این صورت شرایط فعلی بدون تغییر پایدار خواهد بود. سیاست ها و درگیری های تجاری بزرگترین خطر در برابر سهام و رکود اقتصادی خواهد بود

این نظر سنجی پس از سالی که در آن همه چیز از نرخ بهره فدرال رزرو تا سیاست های تجاری جهانی و رشد اقتصادی و رشد در آمدهای مشارکتی در آن در حاله ای از ابهام بود، ارائه شد. شاخص جهانی MSCI تمام کشورها در سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۱ درصد نزول داشتند و این بدترین عملکرد آن از سال ۲۰۰۸ بوده است. سایر دارایی ها نیز با این موضوع مواجه بوده اند.

دارایی های جهانی در بررسی های MSCI ACWI  توسط نیمی از پاسخ دهندکان در بین ۵ تا ۱۰ درصد چشم انداز سال جاری انتخاب شد. در حدود ۱۲ درصد از پاسخ دهندگان انتظار عملکرد بهتری داشتند و این در حالی است که ۳۰ درصد از آن ها انتظار دارند مشکلات تا پایان سال ۲۰۱۹ مرتفع شده و یا پایان یابد. با مقیاس فعلی بیش از ۶/۳ درصد در کمتر از یک ماه گذشته از سال ۲۰۱۹ تقریبا عملکرد ثابتی برای باقی سایت در نظر گرفته اند.

اخبار <a  href=فارکس" width="800" height="450" srcset="//j3f9f7r7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2019/01/done-for-the-year.jpg 300w, //j3f9f7r7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2019/01/done-for-the-year-768x432.jpg 768w, //j3f9f7r7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2019/01/done-for-the-year-624x351.jpg 624w, //j3f9f7r7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2019/01/done-for-the-year-600x338.jpg 600w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" />

در خصوص مناطق مختلف، ۵۳ درصد بر این باور هستند که Asia ex-Japan بهترین عملکرد را خواهد داشت، و آمریکا در این بین میزان ۲۱ درصد را به خود اختصاص داد. در گروه صنعتی، تکنولوژی های پشرو ۳۲ درصد را به خود اختصاص داد، و سهام مصرف کننده ۲۱ درصد رای ها و امور مالی ۱۹ درصد آن را به خود اختصاص داد.

در این نظرسنجی، در بخش دیگری سوالی در خصوص بانک مرکزی مطرح شده بود که بیشترین شگفتی را ایجاد کرد. فدرال رزرو بیش از نیمی از آرا را بدست آورد و ۳۰ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که میزان نرخ بهره بیشتر از انتظار خواهد بود و ۲۲ درصد بر این باور بودند که نرخ بهره نزولی خواهد بود. در کمال تعجب ۱۸ درصد انتظار خود را از بانک مردمی چین بیشتر از حد انتظار دانستند و گفته اند بانک مرکزی اروپا نیز نزولی خواهد بود.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید