اخبار روز
پود به ۱/۴۰ در هر دلار خواهد رسید
اخبار فارکس

پوند به ۱/۴۰ در هر دلار خواهد رسید

در پی معاهده برکسیت پوند به 1/40 در هر دلار خواهد رسید

  • ماریان گلوبال یک پوزیشن طولانی مدت خرید پوند را اضافه کرده است
  • استرلینگ امسال در برابر تغییرات سیاسی بریتانیا ۴/۷٪ نزول داشت

سرمایه گذاران ماریان گلوبال با فرض اینکه بریتانیا به یک توافق جدایی موفق از اتحادیه اروپا خواهد رسید اقدام به خرید پوند کردند .

مدیر سرمایه های ثابت در مرکز سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد دلاری لندن و یکی از مذاکره کنندگان برکسیت که شب ها برای رسیدن به توافق مشغول به فعالیت است، به پوزیشن های استرلینگ خود ، ارزی که به گفته وی به منطقه اشباع فروش رسیده است، افزود. وی همچنین اوراق قرضه دولتی بریتانیا را با این پیش بینی که بازده آن پس از توافق افزایش خواهد داشت ، به فروش رساند.

مارک ناش از ماریان گلوبال در مصاحبه ای در جریان دیدار از سنگاپور گفت: “ما فکر می کنیم که این احتمال می تواند به تقاضای تجاری اولیه منجر شده و این تقاضا را تقریبا به 1.40 دلار برساند و این بخاطر ریسک برکسیت و نزول پوند می باشد.”

نیش تنها کسی که به دنبال بازیابی استرلینگ است،نمی باشد. شرکت سرمایه گذاری آبردین انتظار صعود این ارز تا ۱/۵۰ دلار را دارند و این در حالی است که سرمایه گذاران آلیناز گلوبال پس از اینکه از رفراندوم سال ۲۰۱۶ همواره اقدام به فروش این ارز میکرد، شروع به خرید کرده است.  پوند در سال جاری تقریبا 5 درصد از ارزش خود را از دست داده است، زیرا سرمایه گذاران از ناتوانی انگلیس برای تضمین یک برنامه خروج واضح سخن می گویند.

در بهبهه تخمین ها در خصوص شکست ترزا می در پارلمان در صورتی که نتواند برنامه برکسیت خود را پیش ببرد، ارز بریتانیا روز دوشنبه ۱ درصد نزول داشت و به ۱/۲۸۲۸ دلار رسید. به گفته ترزا می در روز دوشنبه، مرحله نهایی گفتگوها نشان دهنده از یک مذاکره فوق دشوار دارد.

BEARISH BETS - پوند به ۱/۴۰ در هر دلار خواهد رسید

به گفته نیش: “اگر ما به در این موضوعات سیاسی به یک راهکار برسیم، شاهد افزایش فروش خواهیم بود. انتظار ما این است که در سال آینده پس از به سرانجام رساندن قرارداد برکسیت،  حداقل دو نرخ بهره داشته باشیم که یکی از آنها با سرعتی بیشتر از دیگری انجام خواهد شد. “

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید