اخبار روز
فارکس چگونه سودده میشود
آموزش تحلیل تکنیکال

آیا فارکس می تواند سودده باشد؟!

فارکس چگونه سودده میشود ؟!

این سوال به نوعی باید گفت می تواند خنده دار باشد! ولی چرا؟ ابتدا چند سوال پیش می آید:

۱- آیا در بازاری که بزرگترین بازار بین المللی دنیا می باشد ٬‌همه ضرر می کنند؟!

۲- آیا در بازاری که با حجم معاملات روزانه بیش از ۴ تریلیون دلار در روز می باشد همه ضررده هستند؟!

۳- آیا در بازاری که بسیاری از مشتریان این بازار ٬ موسسات مالی اعتباری دنیا ٬ شرکت های بزرگ بیمه ٬ بانک های مرکزی و بانکهای بزرگ دنیا هستند ٬ همه ضرر می کنند؟!

پس می بینیم که این سوالی که مواقع بسیاری شنیده میشود واقعا خنده دار است ولی باید این حقیقت تلخ را هم پذیرفت که آمار ضرر کنندگان این بازار بسیار زیاد و حتی بالای ۹۰ درصد ( از نظر عدد تریدرها! ) می باشد ٬ پس مشکل کجاست؟

جواب بسیار ساده است : مشکل خود افراد هستند که با عدم آگاهی کامل از این بازار و بدون علم به فارکس/" target="_blank" rel="noopener">تحلیل های تکنیکال و یا فاندامنتال وارد این بازار شده و انتظار یک شبه ثروتمند شدن از این بازار را دارند!

چطور ممکن است در یک بازار جهانی با این حجم از معاملات و در بازاری که متخصصان بزرگ این رشته فعالیت می کنند بدون هیچ شناخت و هیچ علم خصوصا تکنیکالی وارد شد و سود مداوم داشت؟ در رشته ای که در بسیاری از کشورهای دنیا ٬ واحدهای دانشگاهی آن تدریس میشود ٬ بدون آگاهی و علم وارد میشویم و با دید سودهای کلان در زمان های کم و انتخاب کارگزاران و بروکرهای غیر واقعی ٬ در انتظار موفقیت هستیم!

در عین حال باید گفت بازاری است که با کمی آموزش درست ٬‌آگاهی از این بازار بزرگ و کنترل شخصی و عدم طمع ٬ می توان سودهای منطقی و بسیار خوبی از این بازار داشت!

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید