سقوط ناگهانی ین
اخبار فارکس

معمای سقوط ناگهانی ین

معمای سقوط ناگهانی ین

نشانه ای برای حل معمای سقوط ناگهانی ین در روز جمعه

با توجه به دادههای رسیده از معاملات پلتفرم، سرمایه گذاران خرد ژاپن روز پنجشنبه شکافی در پوزیشن  های بلند مدت لیر ترکیه خود مشاهده کردند که این میتواند نشانه ای برای حل راز پشت سقوط ناگهانی و قوی شدن ین در برابر دیگر ارزهای جهانی باشد.

با توجه به داده های رسیده از شرکت مبادلات اقتصادی توکیو، سرمایه گذاران حقیقی روز پنجشنبه پوزیشن های خرید طولانی مدت لیر را خود را در ۴۲/۷۴۳ بستند که این بیشترین میزان بسته شدن معاملات از ماه آگوست بوده است. ارزش این قراردادها ۴۲۷ میلیون لیر ترکیه (۸۰/۱ میلیون دلار) بوده است. اگرچه هنوز مشخص نیست که چرا این فروش موجب سقوط لیر به میزان ۹/۲درصد در برابر ین شده است، و یا اینکه این نزول پس از واکنش شدید و پوشش دادن ضررها بوده است.

معامله گران و سرمایه گذاران به دنبال کنار هم قرار دادن قطعات در کنار هم برای درک اینکه در اوایل صبح روز پنجشنبه در آسیا و زمانی که تعداد زیادی از اردرهای فروش دلار استرالیا و لیر در برابر ین مارکت میکرها را در یک روز در هم پیچید و زمانی که بازار ژاپن ناگهان بسته شد و نوسانات کم شد، هستند. برخی میگویند که این مغایرت ریسک پس از اینکه شرکت اپل چشم انداز فروش خود را کاهش داد، دیگران ابراز داشتند که سرمایه گذاران خرد ژاپن از پوزیشن های ضررده خارج شده اند.

Japanese Exodus - معمای سقوط ناگهانی ین

ارز ترکیه بیش از ۷ درصد در برابر ین ژاپن از پایان نوامبر تا دوم ژانویه نزول داشت و دلار استرالیا در همین بازه زمانی بیش از ۸ درصد نزول داشته است.

با توجه به بیانیات تحلیلگران گلدمن ساکس درباره ۵ ژانویه: «مشکلات نوسانی احتمالا نقش اساسی بازی کرده اند اما محرک های پنهانی نیز وجود داشته است. ما میپنداریم که سقوط یکباره دلار به ین و اتفاقات پس از آن نمایانگر این است که بازار به سمت تعدیل پرتکانی برای دینامیک های تقاضایی جدید است

داده های رسیده از توکیو از فایننشال اکسچنج نمایانگر این است که حساب های خرده فروشی به سختی در پوزیشن های طولانی مدت خود به سود رسیده اند. دلار از فروش عمده لیر ترکیه سود زیادی به دست آورده بود و سرمایه گذاران ژاپنی پوزیشن های طولانی مدت خود را به ۱۲/۶۳۱ افزایش داده بودند. یورو، دلار نیوزلند، پوند و فرانک سوییس نیز پرنوسان بوده اند.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید