ریزش ناگهانی بازار ارز
اخبار فارکس

ریزش ناگهانی بازار ارز

ریزش ناگهانی بازار ارز

سقوط ناگهانی به بازارهای ارز آسیب رساند

  • چشم انداز درآمدی اپل میتواند جرقه ای باشد
  • سرمایه گذاران خرد ژاپن و الگوریتم های آنها میتواند دلیل نزول باشد

ین ژاپن تنها در مدت ۷ دقیقه به سطحی که تقریبا یک دهه به آنجا نرسیده بود، رسید.

در این دقایق پر التهب از ساعت ۰۹:۳۰ دقیقه صبح  به وقت سیدنی، ین تقریبا ۸ درصد در برابر دلار استرالیا صعود داشت و به قویترین سطح خود از سال ۲۰۰۹ رسید و در برابر لیر ترکیه ۱۰ درصد رشد داشت. ارز ژاپن تقریبا ۱ درصد در برابر همتایان گروه ۱۰ خود صعود داشت و در برابر سطح  دلار استرالیا بخاطر جنگ جهانی، روند سهام، اختلاف بودجه ایتالیا و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در هر دلار استرالیا ۷۲ رتبه بدست آورد.

معامله گران در سراسر آسیا هنوز به دنبال کنار هم گذاشتن قطعات پازل برای رسیدن به اینکه در این دقایق چه اتفاقی افتاد و پوزیشن ها شروع به فروش دلار استرالیا و لیر ترکیه در برابر ین کردند، هستند. این در حالی است که برخی بر این نکته تاکید دارند که شرکت اپل بخاطر چشم انداز کاهش شدید فروش خود موجب این تغییر شده است و برخی دیگر میگویند سرمایه گذاران خرد ژاپنی از پوزیشن های از دست رفته راضی بودند. دلیلش هر چه باشد، این حرکات با برنامه الگوریتمیک و نوسان ضعیف ژاپن در تعطیلات تشدید شده است.

به گفته استفان میلر، مشاور شرکت مدیریت سرمایه گرنت ساموئل در سیدنی و مدیر سابق درآمدهای ثابت در شرکت سرمایه گذاری بلک راک استرالیا «حرکات بسیار شدید بود و برخی را به تعجب بزرگی فرو برد

yen witching hour - ریزش ناگهانی بازار ارز

به گفته معامله گری که درخواست مخفی ماندن نامش را داشت، با تعطیلات چهار روزه ژاپن در این هفته، آن ها درگیر مدیریت یک سری پوزیشن فروش با قیمتهای نامحدود بودند. زمانیکه ین قدرت گرفت و ۱۰۵/۵۰ را در برابر دلار رد کرد، سایرین مجبور به پوششن پوزیشن های فروش ین شدند.

دامین لوه، مدیر ارشد دفتر سرمایه گذاری Ensemble Capital Pte در سنگاپور گفت: «به نظر میرسد این بیشتر یک اتفاق نوسانی با حرکتی که در گپ های بین ساعاتکار نیویورک و آسیا روی داده است، بوده باشد که بخاطر تعطیلات ژاپن و توقف های خرده فروشانی بویژه در کراس های ارزیس ین بوده باشد.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید