اخبار روز
recession - رکود اقتصادی سال ۲۰۲۰
اخبار فارکس

رکود اقتصادی سال ۲۰۲۰

رکود اقتصادی سال 2020

به گفته جی پی مورگان سال ۲۰۲۰ میتواند سال رکود اقتصادی نباشد

  • محوریت فدرال رزرو زمانبندی چرخه سرمایه گذاری را تکان داد
  • حتی ساده ترین پیشرفت ها در رشد جهانی میتواند موجب افزایش نرخ بهره شود

به گفته جی پی مورگان، تغییر روش فدرال رزرو ممکن است به این معنی باشد که سرمایه گذاران باید مجددا در خصوص زمانبندی چرخه سرمایه گذاری تجدید نظر کنند.

تحلیلگران جی پی مورگان معتقدند سرمایه گذاران نباید اکنون از ترس رکود اقتصادی اقدام به عمل کنند.

فدرال رزرو هفته گذشته اعلام کرد حداقل تا مدتی افزایش نرخ بهره انجام نخواهد شد، و در خصوص کاهش بودجه اوراق قرضه انعطاف پذیر خواهد بود. تغییرات فدرال رزرو تا کنون مورد استقبال سرمایه گذاران سهام قرار گرفته و به دنبال آن افزایش ۲/۵ درصدی S&P500 طی سه دوره شده است. این در حالی است معامله گران ارز در حال تلاش برای کشف مفاهیم هشداری جدید در خصوص کاهش ترازنامه ها هستند. طلا نیز افزایش تقاضا داشته است.

جدا از پیامدهای فوری اینکار،فدرال رزرو تغییرات فدرال رزرو ممکن است موجب ایجاد تغییراتی در طرح پیشین جی پی مورگان در خصوص اینکه سرمایه گذاران باید باید در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ کاملا به سمت تدافعی یا خنثی حرکت کنند تا بتوانند در چالش های پایدار ۲۰۲۰ دوام بیاورند را تغییر دهد.

استراتژیست جان نورمند در یادداشتی روز اول فروردین نوشت: “در صورتی که فدرال رزرو از اشتغال کامل کمتر وحشت زده شود، در برابر تورم صبر بیشتری داشته باشد و برای رسیدن به سیاست های محدود کننده نگرانی کمتری داشته باشد، آنگاه سال ۲۰۲۰ ممکن است تبدیل به سالی که در آن رکود اقتصادی روی میدهد نباشد و پایان ۲۰۱۹ و یا اوایل ۲۰۲۰ رکود اقتصادی گذرایی خواهد داشت. “

در این گزارش آمده است که در بسیاری از ارزش گذاری های سرمایه های جهانی میزان رشد آرام تر از رشد اقتصادی با سرعت فعلی بوده است.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید