اخبار روز
رای اعتماد ترزا می
اخبار فارکس

معامله گران پوند برای نجات به ترزا می چشم دوخته اند

رای اعتماد ترزا می :معامله گران پوند برای نجات به ترزا می چشم دوخته اند

  • در پی رای اعتماد روز چهارشنبه ناپایداری و نوسان افزایش یافت
  • معامله گران پوزیشن های فروش را پوشش میدهند

با توجه به گزارش هامبنی بر اینکه اکثریت اعضای حزب محافظه کار پارلمان از می پشتیبانی میکنند و با رای اعتماد به ترزا می و برقرار ماندن چالش رهبری وی، پوند به سمت بیشترین صعود خود در شش هفته گذشته رفت.

استرلینگ ۱/۴ درصد در برابر دلار صعود داشت و با انتشار این خبر که اکثریت قانون گذاران حزب محافظه کار اعلام کرده اند در رای گیری روز چهارشنبه از ترزا می حمایت میکنند، افزایش یافت. با اینکه این رای گیری به صورت مخفیانه انجام خواهد شد، اما نظرات حمایتی که توسط سیاستمداران بسیاری داده شده است از نگرانی های بازار در خصوص ریسک های سیاسی کاسته است. نوسان های یک شبه پوند به دلار به بالاترین حد خود از ژوئن ۲۰۱۷ رسیده است.

صعود پوند

مایکل اولای میهوج، تحلیلگر درDanske Bank، گفت: ”بازارها همچنان نزول خواهند داشت. تندروها به شدت به این موضوع توجه دارند اما جمعیت محافظه کاران را اقلیت تشکیل میدهند.”

با توجه به اظهارات NOmura International Plc.  این صعود تنها پوند به به جایی که اوایل روز سه شنبه و پس از نوسانات به تاخیر انداختن رای گیری برکسیت توسط ترزا می انجام شد، بازگرداند. استرلینگ همچنان نسبت به تیترهای خبری حساس خواهد بود.

برکسیت

استرلینگ پس از نزول تا سطح ۱/۲۴۷۸ که پایین ترین سطح از آوریل ۲۰۱۷ بود به ۱/۲۶۶۰ رسید. پوند ۰/۸ درصد صعود داشت و به ۸۹/۹۲ در هر یورو رسید. حجم معاملات فارکس ۲۳ درصد بیشتر از فصل چهارم شده بود. اوراق دولتی نزول داشتند و اوراق ده ساله با شش امتیاز رشد به ۱/۲۵ درصد رسید. این درحالی است که شاخص FTSE100 سهام ۱/۲ درصد صعود داشت.

منبع : بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید