اخبار روز
East Europe's 2019 Risks
اخبار فارکس

خطرات سال ۲۰۱۹ برای اروپا شرقی

خطرات سال ۲۰۱۹ برای اروپا شرقی

سیاست سمی و محرک های از دست رفته: خطرات سال 2019 اروپا شرقی

معامله گران در اروپای شرقی با چشم انداز زهرآنگینی از سال 2019 روبرو هستند. در گرگ و میش برنامه شبیه سازیپولی اروپای شرقی، پوپولیسم رو به گسترش و رشد است.

شکاف های اتحادیه اروپا با اذعان پای صندوق رفتن اعضا در ماه می ، شدت بیشتری گرفت که این بطور بالقوه بحث در خصوص بدهی به صندوق های سرمایه گذاری در بلوک بودجه ای جدید را تشدید میکند. در سال جاری پس از رسوایی فساد در قوانی مالی لهستان، اکثریت حزب قانون و اعتدال با نوعی آزمون در انتخابات پارلمانی ماه نوامبر روبرو شدند.

ژئوپلتیک ها هنوز هم بر بازار روسیه حاکم هستند و ترس از دور تازه تحریم های ایالات متحده علیه بزرگترین اقتصاد ناحیه نیز از بین رفته است.

علاوه بر این، پس از تقریبا چهار سال از کاهش نقدینگی، بانک مرکزی اروپا در شرف اولین افزایش نرخ بهره خود می باشددرست نظیر همتایان خود در دیگر قاره ها با فشارهای تورمی ناشی از کاهش سرعت رشد اقتصادی جهانی دست به گریبان است.

بیم تحریم ها

سرمایه گذاران روس آماده برخی از انواع تحریم های آمریکا برای بدهی های دولتی یا بانک ها هستند. احتمال یک نتیجه گیری بسیار پرخطری در پی بررسی های رابرت مول کنسولی در خصوص مداحله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و مواجه شدن این کشور با مجازات های جدید بسیار زیاد است.

اخبار <a  href=فارکس" width="599" height="318" />

زورآزمایی اوربن

گروه رو به قدرت رهبران پوپولیسم در اروپای شرقی می توانند انتخابات بلوک را به یک نبرد بین اعضای جدید و قدیمی تبدیل کنند. ویکتور اوربنرهبر غیر رسمی پوپولیست هابه پشتیبانی یکی از ایالات ملی اروپا تمایل زیادی از خود نشان داد و نخست وزیر مجارستان انتقاد خود را نسبت به اینکه سیاست هایش از هنجارهای دموکرات خارج شده است، انتقاد کرد.

در لهستان، یک اصلاحیه قضایی برای لجبازی با اتحادیه اروپا تنظیم شده است. انتخابات عمومی و رقابت ریاست جمهوری سال آینده ممکن است بخاطر رسوایی انجام شده در خصوص سهام های بانکی امسال، به شدت مورد مخالفت قرار گیرد.

خروج بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا میلیون ها یورو را در بازارهای شرقی با بازده بیشتر خرج میکند. اکنون وقت این است که کاسه سود از این منطقه خارج شود. پایان احتمالی خریدهای خالص دارایی بانک مرکزی اروپا در سال جاری و تعهد برای حفظ نرخ بهره نزدیک به صفر ممکن است منجر به افزایش نرخ بهره بانک های مرکزی به نفع خود شود.

لهستان افزایش نرخ بهره را متوقف کرده است، در حالی که مجارستان هنوز هم هزینه های قرضه خود را نزدیک به صفر نگه داشته است. سایر کشورها در چرخه قانونگذاری خود پیشرفت بیشتری داشته اند و بانک مرکزی چک تا کنون و در سال جاری نرخ بهره خود را پنج مرتبه افزایش داده است و رومانی نیز در حال افزایش نرخ بهره است.

اخبار <a  href=فارکس" width="629" height="354" srcset="//j3f9f7r7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2018/12/mature-cycle.jpg 300w, //j3f9f7r7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2018/12/mature-cycle-768x432.jpg 768w, //j3f9f7r7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2018/12/mature-cycle-705x397.jpg 705w, //j3f9f7r7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2018/12/mature-cycle-600x338.jpg 600w" sizes="(max-width: 629px) 100vw, 629px" />

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید