اخبار روز
خرید در بازارهای نوظهور
اخبار فارکس

در بازارهای نوظهور از اعتبارات استفاده نکنید

در بازارهای نوظهور از اعتبارات استفاده نکنید

خرید در بازارهای نوظهور

در بازارهای نوظهور خرید کنید، از اعتبارات خودداری کنید: طرح مورگان استنلی ۲۰۱۹

  • بازارهای نوظهور دوبرابر رشد میکنند، سهام ایالات متحده نزول میکند

به گفته تیم استراتژي بانک ، از دید مورگان استنلی اقتصاد آمریکا سال آینده به شدت بسیاری نزولی خواهد شد و به همراه آن افزایش تورم جهانی را برای حفظ صحیح پول را خواهیم داشت.  برای سرمایه گذاران، این به معنی استفاده از اعتبارات، سهام های نقدی و ورود به بازارهای نوظهور می باشد.

عده ای از استراتژيست ها به رهبری اندرو شیتز روز یکشنبه در بیانیه ای نوشتند: «بازار نزولی برای بازارهای نوظهور تقریبا تکمیل شده است، و در آمریکا بیشتر به سمت اعتبارات میرود و نزدیک به شروع معامله با دلار آمریکا می باشدآن ها باید میزان رشد سهام را کاهش دهند، بازده اوراق قرضه باید برابر با رقبا در منطقه یورو باشد و افزایش نرخ بهره پیش بینی شده باید متناسب با بدهی مشارکتی نرخ ‌‌‌BBB باشد

یک تغییر کلان اقتصادی، پایان عملکرد اقتصادی غریب آمریكا خواهد بود؛ رشد آمریکا با نرخ سالانه فقط 1 درصد در سه ماهه سوم سال آینده دیده می شود. به گفته مورگان استنلی، سهام خارج از ایالات متحده، از همتایان آمریکایی آنها بهتر خواهد شد.

استراتژیست ها نوشتند: با کاهش رشد و تضعیف درآمد، اوراق بهادار شرکت های رشد یافته ضربه بیشتری خواهد خورد.به  آنها پیشنهاد میشود تا تخصیص اعتباری خود را در بنچمارک ها به پنج درصد کاهش دهند. از نظر جغرافیایی، آن ها در آسیا در سال ۲۰۱۹ پتانسیل رشد می بینند.

کاهش نرخ رشد آمریکا و در همان زمان عواقب توقف در سخت گیری های فدرال رزرو در اواسط سال ۲۰۱۹ روی خواهد داد.   که به بازارهای نوظهور پیشنهاد می شود از فشارهای وارد آمده به بازده اوراق بهادار و سودهای دلاری این سال بهره ببرند.  شاخص MSCI بازارهای نوظهور در سال ۲۰۱۸ نسبت به کشورهای همسایه خود توسعه یافته و آنها را تحت تاثیر قرار داده است، هرچند این روند اخیرا تغییراتی داشته است.

سهام بازارهای نوظهور یک رشد دوگانه از برگه ها و تیم خود داشته است که این باعث رشد آن شده است، در حالیکه ایالات متحده آمریکا نزول داشته است. به گفته مورگان استنلی ، چین یک رشد برابر با سایر ملل رو به رشد داشته است، که البته این شرایط می تواند با توجه به دیدگاه جنگ تجاری یا تسهیل قوانین سیاست های سیاسی تغییر یابد.

در مورد کالاها، در پایان سال ۲۰۱۹، نفت خام برنت باید به ۸۰ دلار به ازای هر بشکه برسدکه باز هم در پایین ترین سطح خود در ماه گذشته قرار خواهد داشت – این امر “تا حد زیادی بستگی به نشست اوپک در ماه دسامبر دارد“.

پول نقد، که در حال حاضر سرعت رشد آن بیش از سرعت تورم در ایالات متحده است.

1x 1 - در بازارهای نوظهور از اعتبارات استفاده نکنید

تیم اقتصادی هشدار داده است که توقف فدرال رزرو باعث کم شدن تنش از بازارهای آمریکایی نخواهد شد. اینکار باعث ایجاد یک روند و یا سرعت گرفتن تورمی شود که توانایی بانک مرکزی برای تغییر کل شرایط را محدود خواهد کرد.

سال آینده چالش بزرگی که برای دارایی های ایالات متحده وجود دارد این است که آنها در یک جعبه محبوس خواهند شدرشد کمی بهتر از حد قابل انتظار به تنهایی به معنی سخت گیری های بیشتر فدرال خواهد بود و این در حالی است که رشد کمتر از حد انتظار موجب کم شدن سرعت رشد ریسک می شود. این حوزه حمایت سیاسی را محدود خواهد کرد. این بزرگترین تغییر از ۱۰ سال گذشته خواهد بود که هم میتوان آن را خبر خوب و هم خبر بدی بدانند که میتواند مشکلاتی برای آمریکا ایجاد کند.

منبع : بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید