اخبار روز
خروج شرکت ها از لندن با برکسیت
اخبار فارکس

خروج شرکت ها از لندن با برکسیت

خروج شرکت ها از لندن با برکسیت

برکسیت سرمایه ها و بازارهای ارز خارجی را مجبور به ترک لندن میکند

  • به گفته کوبو برای معامله سهام اروپا از هلند اقدام کنید و نه بریتانیا
  • CME ارزهای خارجی خود را به سمت آمستردام میبرد

دو بازار کلیدی بخاطر فشار برکسیت بر روی شرکت های مالی برای ایجاد زیرساخت های معاملاتی در این کشور از بریتانیا خارج میشوند.

گروه شرکت های CME، محل برگزاری مبادلات ارزی خارجی خود را که روزانه حجمی در حدود ۱۵ میلیارد دلار دارد را از لندن به آمستردام انتقال میدهد. این درحالی است که شرکت بازارهای جهانی کوبو بیشتر سرمایه های مبادلاتی خود را پس از برکسیت از این کشور به پایتخت هلند انتقال خواهد داد.

حرکت اخیر که بدنبال تصمیم سال گذشته CME برای انتقال ۲۰۰ میلیارد یورو دارایی روزانه بازارهای مالی کوتاه مدت (۲۲۷ میلیارد دلار) خود به آمستردام بوده است. همزمان با انتقال فعالیت ها و همگامی با نیازهای مبادلاتی اروپا که در بازارهای اروپایی در حال انجام استشرکت کوب برای حفاظت از نقدینگی خود به سمت آمستردام میرود.

دیوید هوتون، مدیر عامل Cboe Europe، در مصاحبه ای گفت: ”ما بیشتر از اینکه معاملات سهام را بیشتر کنیم در حال تقسیم آن هستیم تا بتوانیم از نابودی نقدینگی  که ممکن است در بازار اتفاق بیفتند، جلوگیری کنیم. “

شرکت هایی که درحال معامله سهام اروپایی در بازارهای کبو هستند باید به مکان آن ها در آمستردام بپیوندند. کوبو روزانه ۷ میلیارد یورو (۸ میلیارد دلار)  از سهام اروپایی را معامله میکند. کسب و کارهای لندن این شرکت همچنان ۳ میلیارد یورو را به صورت روزانه صرف معاملات سهام بریتانیا و سوییس میکند. هزینه های معاملاتی که در حال حاضر درآمد مالیاتی را برای وزارت خزانه داری بریتانیا تولید می کنند، در آینده به دولت هلند می رسد.

طبق گفته هوتون، کوبو در ماه فوریه و مارس بازار بزرگ آمستردام خود را امتحان خواهد کرد و اکثریت قریب به اتفاق مشتریان در حال آماده شدن برای تجارت در آن هستند. او گفت که حدود 10 پرسنل در این شهر خواهد داشت، که ترکیبی از کارمندان جدید و قدیمی هستند.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید