اخبار روز
تقویت پوند
اخبار فارکس

تقویت پوند در پی خوش بینی به برکسیت

تقویت پوند در پی خوش بینی به برکسیت

پوند بخاطر داده های اشتغال تقویت شد و در خصوص خوش بینی به برکسیت هشدار داد

  • استرلینگ از خطر برکسیت سخت سود میبرد
  • پارلمان کنترل برکسیت را بر دست گرفته و آینده پوند را مثبت میداند

پوند پس از اینکه داده های خوش بینانه اشتغال بریتانیا منتشر شد برای دومین روز متوالی صعود داشت و این موجب تقویت انگیزه سرمایه گذارانی که با خوش بینی به عدم اجرای برکسیت بدون توافق امید بسته بودند، شد.

استرلینگ پس از اینکه داده های رسمی نشان داده که رشد حقوق و دستمزد در بریتانیا از زمان بحران اقتصادی و سه ماه منتهی به نوامبر سرعت گرفته است،  تا سطح ۱/۲۹ دلار صعود داشت. این درحالی است که نرخ بیکاری در این کشور کاهش داشته و به پایین ترین سطح خود از سال ۱۹۷۵ رسیده است. این ارز روز دوشنبه زمانی که نخست وزیر ترزا می به قانون گذاران اعلام کرد که آن ها را در پروسه برکسیت دخیل خواهد ساخت، صعود داشت.

صعود پوند

راسل سیلبرستون، مدیر عامل پوتفولیو در Investec Asset Management، گفت: ”چیزی که اتفاق افتاده است این است که خطر ناشی از برکسیت و نزول پوند کمرنگ شده است، از اینرو پوند نسبتا خوب معامله شد. در حال حاضر، همه مسیرها به سمت تاخیر برکسیت میرود و میتوانیم انتظار یک برکسیت سخت را داشته باشیم.”

پوند 0.2 درصد صعود داشت و به 1.2916 دلار رسید و در یورو با 0.2 درصد صعود به 87.99 پنی در هر یورو افزایش یافت. بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله بریتانیا 1.33 درصد تغییر کرد.

با توجه به گفته والنتین ماریینوف، مدیراستراتژیست ارز گروه 10 در Credit Agricole SA،  حرکات بیشتر استرلینگ میتواند نتیجه رای ۲۹ ژانویه پارلمان در خصوص طرح B ترزا می برای برکسیت باشد.

او گفت: «ما باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا اصلاحات ۲۹ ژانویه انجام می شود یا نه. شواهد نشان می دهد که مجلس اکنون می تواند برکسیت را دیکته کند، به عنوان مثال یک رفراندوم دوم، می تواند به عنوان پیشرفتی مثبت برای ارز به شمار رود.”

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید