اخبار روز
تشدید سهام ایالات متحده آمریکا
اخبار فارکس

سهام ایالات متحده در میان نگرانی از آغاز جنگ تجاری افزایش یافت

تشدید سهام ایالات متحده آمریکا

شاخص های اصلی سهام آمریکا روز سه شنبه در جایگاهی بسیار بالاتر شروع به کار کردند که این بخاطر تشدید کشمکش های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان می باشد.

رئيس جمهور چین، زی جین پین روز سه شنبه در اولین حضور عمومی خود از زمان آغاز اختلافات تجاری با ایالات متحده قول داده است که تعرفه های واردات را کاهش دهد و سطح مالکیت خارجی را در بخش های مختلف افزایش دهد. فعالان بازار نظرات وی را مثبت دیدند و تبدیل به یکی از عوامل کلیدی در بازارهای نوظهور شد.

این کار در کنار روند صعودی که در بازار نفت ایجاد شده است و قیمت نفت خام برنت ک بالای ۷۰/۰۰ دلار در هر بشکه بود، سهام انرژي را افزایش داد و از پیشروی های قدرتمند پیش رو حمایت کرد.

در ساعات بازگشایی بورس، میانگین صنعتی داو جونز حدود ۳۸۰ پپ افزایش یافت و به ۲۴/۳۵۵ رسید و شاخص S&P 500 با افزایش ۳۰ امتیاز به ۲۶۴۶ رسید. در عین حال، شاخص کامپوزیت Nasdaq حدود ۹۰ امتیاز افزایش یافد و به بالای ۷۰۰۰ رسید.

بااینکه اینطور به نظر می آید که بازار تا حد زیادی تنش های ژئوپلتیک را کم کرده است اما آمریکا گفته است که آماده حمله احتمالی نظامی علیه سوریه در برابر حمله شیمیایی می باشد.

در خصوص داده های اقتصادی، قیمت عمده فروشی ایالات متحده در ماه مارس ۰/۳٪ افزایش داشته است و به بالاترین حد خود در ۷ سال رسید. این داده نشان از این دارد که فشار تورمی گسترده ای در اقتصاد وجود دارد و امید به افزایش سریع چرخه سیاست پولی فدرال رزرو دارد. تکرار همین اتفاق برای بازدهی اوراق بهادار ایالات مشهود بود اما این نتوانست کار زیادی برای تعدیل میل سرمایه گذاران برای دارایی های پرخطرمانند اوراق قرضهانجام دهد.

منبع : اف ایکس استریت

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید