اخبار روز
بی نظمی در دلار
اخبار فارکس

ریسک بالای بی نظمی برای دلار

گلدمن ساکس ریسک ایجاد بی نظمی در دلار را بالا میداند

  • کاهش قیمت میتواند بیش از میزان از پیش تعیین شده
  • انتظارات برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو عقب نشینی کرد

با بالا رفتن احتمال توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در بازار، گلدمن ساکس میگوین که پیش بینی اش برای یک دلار ضعیف تر میتواند زودتر از آنچه باید اتفاق بیفتد.

در طول هفته گذشته، بدتر شدن داده های اقتصادی آمریکانظیر گزارش اشتغال ضعیف روز جمعهموجب شد تا برخی اینگونه بپندارند که شانس توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال در سال ۲۰۱۹ پایین آمده است. گلدمن ساکس روز شنبه زمانی که در خصوص معایب افزایش نرخ بهره در بانک مرکزی در نشست ماه مارس صحبت میکرد گفت که این میزان اکنون کمتر از ۵۰ درصد است. کاهش انتظارات به نوبه خود میتواند باعث نزول دلار در زمان نزدیک شود.

زاک پاندل، مدیر استراتژي ارزهای جهانی و بازارهای نوظهور گلدمن در یک مصاحبه تلفنی گفت:“آخرین اخبار رسیده از بانک فدروال انتظار ما را از این پیش بینی ها و نظرات در خصوص اینکه دلار می تواند نزولی بیشت از انتظارات داشته باشد، افزایش داد. “

پاندل معتقد است که دلار می تواند دروضعیت نابسامانیقرار گیرد و چشم به مذاکرات فدرال رزرو، مذاکرات تجاری چینآمریکا و چشم انداز منطقه یورو و سیگنال هایی که میتواند برای دلار داشته باشد، دارد. یکی از سناریوهایی که پاندل آن را محتمل میداند این است که: دلار پس از نشست ماه دسامبر فدرال رزرو، زمانیکه مقامات تزریق دلار را کاهش میدهند و نرخ بهره در سال ۲۰۱۹ از سه به دو کاهش می یابد.

ژان هاتسیوس، اقتصاددان ارشد گلدمن و همکارانش مدت ها قبل پیش بینی کرده چهار افزایش نرخ بهره برای سال ۲۰۱۹ را داده اند و این پس از زمانی است که انتظار بیشتر بودن نرخ بهره برای ماه جاری میرود. با اینجال نزول های ماه مارس نشان از این ارد که این افزایش نرخ بهره کمتر از چهار خواهد بود.

با توجه به این دیدگاه ها و دیگر نظریات مخالف، زمان بندی بخش بهم ریخته ای است. پاندل گفت: “شما نمیتوانید قویا باور داشته باشید که این متغیرها سریعا حرکت خواهند کرد و به صورت خطی موجب ضعیف شدن دلار میشوند.”

این دیدگاه تنها تصویری مطلوب از صعودهای دلار است. تحلیلگران مورگان استنلی× بانک مریل لینچ آمریکا و سیتی همگی دلار را در سال ۲۰۱۹ ضعیف تر از جایگاه فعلی آن میدانند، زیرا رشد اقتصادی معمول ایالات متحده پایین تر از نرخ رشد جهانی است.

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید