اخبار روز
بالا گرفتن جنگ تجاری
اخبار فارکس

رسوایی هوآوی و بالا گرفتن جنگ تجاری

رسوایی هوآوی و بالا گرفتن جنگ تجاری

دلار بخاطر نگرانی های جنگ تجاری در محدوده خاصی گیر افتاده است

با افزایش نگرانی در خصوص جنگ تجاری بین چین و آمریکا و جستجوی یک مرکز امن در ین ژاپن و فرانک سوییس توسط سرمایه گذاران، دلار در کنار کف دو هفتگی خود باقی مانده است.

روز دوشنبه آمریکا اعلام کرد که جریمه های جزایی در برابر شرکت تکنولوژی هوآوی تعیین خواهد کرد که این موجب بالا گرفتن جنگ با بزرگ ترین شرکت تولید کننده تجهیزات تلکام که این اتهام را انکار میکند، شد. این بیانیه چند روز پیش از مذاکرات تجاری پکن در هفته اخیر بوده است.

آخرین اخبار نشان از ریسک پذیری بالا و پایان گرفتن صعود سهام چین در این ماه داشته است. ین و فرانک در برابر دلار افزایش قیمت داشته اند.

فعالان بازار نیز بر روی نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در ماه ژانویه و روزهای ۲۹۳۰ تمرکز کرده اند. در این نشست انتظار میرود جرومی پاول در خصوص افزایش ریسک در اقتصاد آمریکا و همچنین ضعیف شدن مومنتوم جهانی اطلاعاتی ارائه دهد.

سرمایه گذاران انتظار دارند فدرال رزرو موضع محتاطانه تری نسبت به سیاست هایی که در سال ۲۰۱۸ داشت، اتخاذ کند. این سیاست ها موجب تحت فشار قرار گرفتن دلار و دستاوردهای مشارکتی و همچنین خطر سقوط اقتصاد آمریکا و جهان شده است.

به گفته کنیت بروکس، استراتژیست ارزی در سوسایت جنرال لندنجفت ارز یورو به دلار باید در حال حاضر که مذاکرات تجاری و نشست این هفته فدرال رزرو در جریان است، در همین حیطه باقی بماند

یورو در محدوده خاصی باقی مانده است و پیشنهادات آن به ارزش ۶ میلیارد دلار بین سطح ۱/۱۴ تا ۱/۱۵ دلار باقی مانده است. معامله گران میگویند شکست یکی از این سطوح موجب آغاز نوسان در بازار خواهد شد.

استرلینک قبل از رای گیری مهم روزهای جاری در پارلمان بریتانیا که هدف آن شکست بن بست برکسیت است، نزول داشته است.

ارز بریتانیا از ۴ ژانویه ۶ درصد صعود داشته است اما سوددهی بیشتر نخواهد داشت مگر اینکه قانون گذاران بخش اعظمی از آرا را بدست آورند.

در اوایل آغاز معاملات در لندن در روز سه شنبه، استرلینک ۰/۱ درصد نزول داشت و به سطح ۱/۳۱۴۲ در هر دلار رسید اما پایداری خود را حول اوج ۲/۵ ماهه گذشته و در سطح ۱/۳۲۱۸ در هر دلار حفظ کرد.

منبع: اینوستینگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید