اخبار روز
افزایش یورو
اخبار فارکس

خروج مرکل می تواند به افزایش یورو کمک کند

خروج مرکل می تواند به افزایش یورو کمک کند

  • بلک راک (NlackRock’s Mera) بیشتر با ماکرون در اروپا همسو میشود
  • مورگان استنلی پیش بینی افزایش یورو تا ۱/۳۲ دلار را تا آخر سال ۲۰۱۹ میکند

یکی از صعودی ترین پیش بینی ها در خصوص یورو، بخاطر ضعف سیاسی آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان، به زودی یک نیروی ثبات در منطقه محسوب میشود.

تحلیلگران مورگان استنلی می گویند که ارز مشترک ممکن است به $ 1.32 برسد که این قدرت ناشی از عواملی نظیر یک خروجی سیاسی بالقوه بخاطر پیروی فردریک مرز از مرکل به عنوان رهبر حزب دموکرات مسیحی باشد.در حالیکه مرز (Merz) واحد مدیریت دارایی شرکت BlackRock را برعهده دارد و میتواند تغییری در حزب راست سیاسی ایجاد نماید. اینگونه به نظر میرسد که وی بیشتر به دنبال ادغام منطقه یورو می باشد که طبق گفته مورگان استنلی این کار یورو را تقویت خواهد کرد.

افزایش یورو

در نامه ای سرگشاده که در ماه گذشته در روزنامه Handelsblatt آلمان منتشر شد، مرس در میان امضا کنندگان خواستار بیمه بیکاری در سراسر اروپا وسیاست های بودجه برای منطقه یورو بود، که منجر به انسجام و پایداری کل منطقه یورو می شودهمچنین این موارد برای همکاری آلمان با رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون برای تقویت اتحادیه پولی اروپا می باشد.

هانس ریدکر، رئیس جهانی استراتژی ارز در مورگان استنلی، نوشت: “مرزخود را طرفدار برنامه ادغام EMU نشان داده است که به مراتب فراتر از موقعیت مرکل است. Redeker با اشاره به نرخ یورو به دلار گفت: “اگر این بحث ها به اقدام خط مشی واقعی EMU تبدیل شود، احتمال افزایش یورو نیز به شدت افزایش خواهد یافت.”

منبع: بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید