اخبار روز
افزایش ریسک در بازارهای نوظهور
اخبار فارکس

احتمال افزایش ریسک در بازارهای نوظهور

به گفته گلدمن احتمال افزایش ریسک در بازارهای نوظهور وجود دارد

  • بازار به قیمت گذاری داده های منفرد بر سیاست بانک مرکزی بازمیگردد
  • نشانه های اولیه رشد بازارهای نوظهور که با تثبیت چین در حال روی دادن است

طبق گفته Goldman Sachs Group Inc.، بازگشت قیمت در ریسک پذیری ممکن است ادامه یابد.

جیمز ویلدون، استراتژیست گلدمن، متیو درومائو و چارلز هیملبرگ روز پنجشنبه در یادداشتی اعلام داشتند: “بازار یک بار دیگر با توجه به داده های بانک فدرال قیمت گذاری می شود، انتخابات میان مدت ایالات متحده پشت را پشت سر گذاشته ایم  و نشانه های اولیه تثبیت رشد اقتصادی در چین را می بینیم. هریک از این حوزه های میتواند عاملی برای ادامه به افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بر روی دارایی های خطرناک شود.

1 - احتمال افزایش ریسک در بازارهای نوظهور

به گفته گلدمن،نگرانی های بازار در خصوص تضعیف قدرت فدرال رزور در دو هفته گذشته تثبیت شده است و نشان دهنده این واقعیت است که بانک مرکزی وابسته به داده می باشد و باید نشانه های بیشتری در خصوص مواضع خود برای راحت تر شدن این واقعیت ایجاد کند. همچنین استراتژیست های این شرکت می افزایند که اگر ناامیدی در خصوص قیمت گذاری مجدد بیشتر شود، باز هم بانک فدرال مجال تعدیل سرعت افزایش قیمت را خواهد داشت. این علاوه بر گذار از انتخابات میان دوره ای و از بین بردن عدم اطمینانی است که به طور گسترده ای برای بازار ها مثبت تلقی میشود.

در ماه سپتامبر تا اواخر ماه اکتبر، شاخص S & P 500 بخاطر نگرانی های ایجاد شده در خصوص تضعیف فدرال و سرعت رشد ده درصد بیشتر از رکورد نزولی خود افت داشت. از ۲۹ اکتبر تا چهارشنبه، این شاخص مقدار زیادی از این نزول را جبران کرده بود و به خدود ۵/۶ درصد رسیده بود.

appetit for rally - احتمال افزایش ریسک در بازارهای نوظهور

استراتژیست ها نوشتند: “اقدامات اخیر دولت چین نشان دهنده این است که  به طور جدی سیاست گذاری کرده است و مدل کوچک ما نشانه های اولیه بازگشت در بازار را با توجه به انتظاراتی که برای رشد بازارهای نوظهور وجود دارد، نمایان میسازد.”

منبع : بلومبرگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید