افزایش دلار
اخبار فارکس

دلار به بالاترین سطح دو هفته گذشته رسید

دلار به بالاترین سطح دو هفته گذشته رسید

صحبت های ترامپ دلار را به بالاترین نقطه دو هفته گذشته رساند

دلار آمریکا روز سه شنبه پس از آنکه دونالد ترومپ، رئیس جمهور آمریکا، از افزایش تعرفه برای کالاهای چینی صحبت کرد، نگرانی در مورد جنگ تجاری چین و آمریکا و افزایش تقاضا برای دلار آمریکا، به اوج خود رسید.

استرلینگ پش از این گفته ترامپ در روز دوشنبه در خصوص  این صحبت ترامپ که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ممکن است معامله لندن با واشنگتن را سخت تر کند،ضعیف شد.

ترامپ در جای دیگر به وال استریت ژورنال گفته است که او قصد افزایش تعرفه ها تا ۲۰۰ تریلیون دلار برای واردات چینی و افزایش آن به ۲۵ درصد از ۱۰ درصد فعلی را دارد.

تهدید در گرفتن یک جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهانی منبع اصلی نگرانی برای سال آینده است، و سرمایه گذاران نگران آرام شدن رشد اقتصاد جهانی هستند.

شاخص دلار، که ارزش دلار را در برابر شش ارز دیگر عمده اندازه گیری می کند، ۰/۲ درصد افزایش یافت و به9۹۷/۲۸ رسید، که بالاترین سطح در تقریبا دو هفته است.

دلار در دو دوره گذشته صعود داشته است و سرمایه گذاران به دنبال یک نقطه امن در این پر نوسان ترین ارز جهان هستند و از اینکه بازیافت اقتصاد جهانی دوباره از بین برود،نگران هستند.

انتظار می رود در جریان نشست G20 در بوئنوس آیرس در روز 30 نوامبر، رئیس جمهور ترامپ و چین جیانگینگ، رئیس جمهور چین، درباره مسائل مربوط به تجارت بحث کنند که این می تواند بر روی ارزهای حساس تجاری مانند دلار استرالیا و نیوزیلند تاثیر گذار باشد.

لی هاردمن، تحلیلگر ارز MUFG در لندن، گفت:” جلسات آتی بین ترامپ و زی اتفاقات مهمی است که در پایان سال جاری برای چشم انداز رشد اقتصادی برگزار میشود، و نشانه هایی از کند شدن رشد را داشته است. “

اگر هیچ پیشرفتی وجود نداشته باشد، احتمال افزیش تعرفه ها بیشتری خواهد شد و خطرات ناشی از جنگ تجاری افزایش می یابد.”

با توجه به تأکید بر تنش تجاری، دلار استرالیا نزول داشت  با کاهش ۰/۱ درصدی در روز به0.۰/۷۲۳۰ دلار رسید. دلار نیوزیلند نیز امروز افزایش داشت.

یورو در برابر دلار به سطح ۱/۱۳۱۳ دلار رسید۰/۲ درصد کاهش یافت. ین1۱۱۳/۵۶ ین در هر دلار بود.

توجه ها به سمت سخنرانی روز چهارشنبه مدیرعامل فدرال رزرو ، جرومی پاول و بانک مرکزی در ماه نوامبر رفته است. در روز پنجشنبه ۷۸ نشست در خصوص سرنخ هایی برای اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را چند برابر خواهد کرد، خواهیم داشت.

منبع : اینوستینگ

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی را بگذارید